Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

Muž vykradl byt své známé. Že je pryč se dozvěděl na jejím facebooku

čtvrtek, 31. května 2018, 14:30ČeskolipskoKrimi
 

V České Lípě se kriminalistům podařilo vypátrat zloděje, který vykradl byt své známé, když byla v zahraničí. Zjistil to prostřednictvím sociálních sítí.

 

FOTO, VIDEO: Rozsáhlý požár lesa se podařilo lokalizovat. Na místě je patnáct jednotek hasičů

středa, 30. května 2018, 16:14KrimiČeskolipsko
 

Nesmírně náročné podmínky zažívají desítky hasičů, kteří se od úterního večera střídají u rozsáhlého požáru u obce Korce na Českolipsku. S plameny na ploše o zhruba dvou hektarech bojují už třetím dnem. Požár se ve čtvrtek dopoledne podařilo...

 

FOTO: Obličej z hlíny nebo křídla z listů? Festival Proměny nadchnul nejednu (uměleckou) duši

středa, 30. května 2018, 13:58SpolečnostČeskolipsko
 

Festival s názvem Proměny probral v sobotu 26. května k životu zaniklou obec Jabloneček, která se nachází na území Geoparku Ralsko. Díky lidem, kteří mají umělecké nadání v krvi, se to později na místě hemžilo nejrůznějšími originálními díly z...

 

U Bezdězu se srazily dva kamiony. Silnice byla hodiny uzavřená

středa, 30. května 2018, 12:30DopravaČeskolipsko
 

K dopravní nehodě došlo dopoledne ve středu 30.května u obce Bezděz, kde se srazily dva kamiony. Nehoda se obešla bez zranění ale silnice byla několik hodin uzavřená uzavřen. Místu se dalo vyhnout dvěma objížďkami.

 

Vážná nehoda motorkáře. V zatáčkách předjížděl a narazil do stromu

pondělí, 28. května 2018, 15:13KrimiČeskolipsko
 

Před šestou ráno došlo k dopravní nehodě ve směru od Zákup na Kamenici. Sedmatřicetiletý motorkář tam v úseku plném zatáček předjížděl a podle policie nezvládl stroj, vyjel za silnice a narazil do stromu. Vrtulník ho pak s těžkým zraněním převezl...

 

Nový exponát na Vísecké rychtě. Jedná se o hladinářský brus

pondělí, 28. května 2018, 06:00KulturaČeskolipsko
 

V Kravařích na Českolipsku byl představen hladinářský brus na sklo, který je nově vystaveným předmětem na Vísecké rychtě.

 

FOTO: Hasičská fontána ve Sloupu. Zpívala i tančila

neděle, 27. května 2018, 07:15ČeskolipskoKultura
 

Kulturní vložku si v sobotu 26. května připravili hasiči z celého Libereckého kraje. Zpívající osvětlená hasičská fontána ve Sloupu v Čechách sklidila úspěch.

 

Smutné osudy některých lidí. Bezdomovec a drogově závislá žena

sobota, 26. května 2018, 15:01KrimiČeskolipsko
 

S psychicky narušenými jedinci se na Českolipsku musí potýkat nejen městští strážníci. Lidí, kteří svým jednáním narušují okolí, bohužel přibývá.

 

Hasičská fontána ve Sloupu v Čechách! Senzace nejen pro fotografy

čtvrtek, 24. května 2018, 11:45ČeskolipskoKultura
 

Sloupské hasičské slavnosti přivítají v sobotu 26. května od 22 hodin sto dvacet hasičů z jednadvaceti hasičských sborů za účelem generální zkoušky hasičské fontány. K vidění tak bude světelný koncert a vodní balet.

 

Vlak srazil osmnáctiletého mladíka. Záchranáři už mu nemohli pomoci

středa, 23. května 2018, 14:55KrimiČeskolipsko
 

Při projíždění od železniční stanice Střelnice Česká Lípa na hlavní nádraží srazil dnes před polednem vlak osmnáctiletého mladíka. I přes veškerou pomoc záchranářů svým zraněním na místě podlehl.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.