Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

Památkáři hledají firmu pro stomilionovou opravu dvora v Zákupech

středa, 31. července 2019, 09:23KulturaČeskolipsko
 

Národní památkový ústav vypsal zakázku za bezmála 107 milionů korun na záchranu jižního křídla hospodářského dvora u zámku v Zákupech. Do soutěže se firmy mohou hlásit do 26. srpna. Pokud se podaří v soutěži vybrat firmu, staveniště by mohla...

 

Čerpací stanice vody na Špičáku se dočká rekonstrukce

středa, 31. července 2019, 06:01Českolipsko
 

Čerpací stanice vody na Špičáku postupně dosluhuje. Severočeská vodárenská společnost se poroto pouští do její rekonstrukce. Opravy by měly začít v polovině srpna.

 

Ze stavby zmizela toika. Zloděje mobilní toalety hledají policisté

úterý, 30. července 2019, 14:18KrimiČeskolipsko
 

Policisté z Nového Boru vyšetřují poměrně nezvyklou krádež. Ze stavby v Arnultovicích někdo o víkendu ukradl mobilní toaletu.

 

Českolipský kulturák prokoukne, rekonstrukce by se měly dočkat vstupní prostory

úterý, 30. července 2019, 12:02Českolipsko
 

Ještě před plánovanou rekonstrukcí Jiráskova divadla se chce město Česká Lípa pustit do zvelebení místního Kulturního domu Crystal. Právě tam bude probíhat veškerý kulturní program, zatímco bude divadlo zavřené.

 

Nechtěla si opilce pustit domů, tak si muž ustlal na chodbě paneláku

pondělí, 29. července 2019, 14:42KrimiČeskolipsko
 

Na českolipském sídlišti Špičák je živo. Každou chvíli se tam něco děje, a také tam každou chvilku míří strážníci. A do jednoho z panelových domů vyjížděli i tentokrát.

 

Česká Lípa kvůli suchu přestane sekat trávu blízko stromů, omezí i řezání keřů

pondělí, 29. července 2019, 07:40Českolipsko
 

Město Česká Lípa se rozhodlo kvůli dlouhodobému suchu přistoupit k dalším opatřením. Ta se týkají sekání trávy i ořezu keřů. Novinkou by mohl být i vznik květnatých luk.

 

Na Mácháči se v sobotu odpoledne utopil muž. Příčinu smrti určí pitva

neděle, 28. července 2019, 18:17KrimiČeskolipsko
 

Asi šedesátiletý muž utonul v sobotu odpoledne v Máchově jezeře. Případ šetří policie, přesnou příčinu smrti určí až soudní pitva.

 

Přes internet chtěl koupit bankovku s Karlem Gottem. Zaplatil a naletěl podvodnici

sobota, 27. července 2019, 11:23KrimiČeskolipsko
 

O pamětní bankovku s Karlem Gottem byl obrovský zájem, někteří lidé se ji snaží koupit přes internet, což je případ i jednačtyřicetiletého muže z České Lípy. Jenže bankovky se nedočkal, i když za ni zaplatil.

 

Tříleté plačící dítě se v noci na ulici snažilo probudit matku. Ta ležela na chodníku úplně opilá

pátek, 26. července 2019, 17:02KrimiČeskolipsko
 

Nepříjemný případ museli řešit českolipští městští strážníci. V pondělí večer se na ně obrátila svědkyně, která v Nawkově ulici vidí bezvládně ležící ženu a u ní malé dítě.

 

Do babyboxu v České Lípě někdo odložil novorozeného chlapečka

pátek, 26. července 2019, 11:12ZdravíČeskolipsko
 

Do babyboxu v nemocnici v České Lípě v pátek ráno někdo odložil novorozeného chlapečka. Dostal jméno Miloš po primáři gynekologie Miloši Volkovi, který v tu dobu vcházel do areálu nemocnice a společně s týmem zdravotníků pediatrie u vyjmutí dítěte...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.