Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipsko

FOTO: Vandal řádil v kostele. Opil se a zdemoloval oltář

čtvrtek, 25. července 2019, 11:14KrimiČeskolipsko
 

Žandovští policisté už znají jméno pachatele, který v noci z 20. na 21. června řádil v kostele svatého Bartoloměje v Žandově. Teprve pětadvacetiletý mladík popíjel s přítelkyní víno a do kostela se schovali před deštěm. Tam ale začal řádit.

 

Vážná nehoda na jestřebské křižovatce. Motorkář nedal přednost autu

čtvrtek, 25. července 2019, 08:29KrimiČeskolipsko
 

Záchranářský vrtulník transportoval těžce zraněného motorkáře do liberecké nemocnice. K jeho zranění došlo ve středu krátce po 14. hodině na jestřebské křižovatce.

 

Sucho dohnalo Českou Lípu k zákazu odběru povrchových vod

středa, 24. července 2019, 10:38Českolipsko
 

Sucho trápí celý Liberecký kraj a ani Česká Lípa bohužel není výjimkou. Město muselo přikročit k vydání zákazu odběru povrchových vod, který je platný od dnešního dne.

 

Od srpna se začne kopat na třídě T. G. Masaryka, provoz budou řídit semafory

pondělí, 22. července 2019, 17:48Českolipsko
 

Od začátku srpna bude na třídě T.G.M. v Novém Boru probíhat rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Ta si vyžádá uzavírku poloviny komunikace. Dopravu na příjezdu od České Lípy budou řídit semafory.

 

Oprava silnice mezi Dobranovem a Heřmaničkami komplikuje dopravu

pondělí, 22. července 2019, 13:16DopravaČeskolipsko
 

V polovině července odstartovala rekonstrukce silnice třetí třídy č. 2621 vedoucí mezi Dobranovem a Heřmaničkami na Českolipsku. Rekonstrukce je rozplánována do tří etap a potrvá až do konce srpna.

 

Zavolám na vás tatínka, vyhrožoval opilec strážníkům. Jednomu dal pěstí

pondělí, 22. července 2019, 12:23KrimiČeskolipsko
 

Hodně práce měli českolipští strážníci s opilým mladíkem. Ten na ně útočil slovně i fyzicky, nakonec ho museli spoutat a držet na zemi. I tak stihl jednoho ze strážníků napadnout pěstí a poničil i auto.

 

TIP NA VÝLET: Vydejte se k méně známému Dutému kameni

neděle, 21. července 2019, 18:15SpolečnostČeskolipsko
 

Dutý kámen, německy Hohlstein, je dalším z ne tolik známých, ale přesto pozoruhodných míst Libereckého kraje. Nalézá nedaleko města Cvikov. Skalní pískovcový hřbet o délce 600 metrů a vysoký 30 metrů je od roku 1963 státem chráněnou přírodní...

 

Dopravu na I/9 zkomplikovala oprava mostů v Zahrádkách

neděle, 21. července 2019, 06:12DopravaČeskolipsko
 

Dopravu na hlavní silnici I/9 z České Lípy na Mladou Boleslav komplikuje od soboty oprava dvou mostů u Zahrádek na Českolipsku. Kvůli omezené zatížitelnosti mostů je tam provoz kyvadlově veden jedním pruhem a řízen semafory. Omezení potrvá do...

 

Hledá se posádka zřejmě stříbrné Octavie. Může objasnit nehodu motorkáře

sobota, 20. července 2019, 11:45KrimiČeskolipsko
 

Policisté vyšetřují nehodu motorkáře, ke které došlo už 8. června v 16:45 u lesního divadla blízko Sloupu v Čechách. Motocyklista tam při předjíždění spadl a havaroval. Policie hledá právě posádku auta, které motorka předjížděla.

 

K vyhlídce Hůrka můžete vystoupat po nové stezce

neděle, 14. července 2019, 16:52Českolipsko
 

Společnost Městské lesy vytvořila novou stezku k vyhlídce Hůrka. Nová je nejen samotná pěší stezka, ale i informační tabule. Náklady na modernizaci stezky ve výší více než 300 tisíc korun pokryla dotace.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.