Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká Lípa se stále potýká s nedostatkem doktorů, dotační program nepomohl

 
pátek, 14. září 2018, 15:11

Ani jednoho lékaře nezískalo město Česká Lípa na dotační program, ve kterém byly k dispozici tři miliony korun. Ty by mohli případní lékaři využít pro zřízení ordinací.

České Lípě se nepodařilo získat nové lékaře na dotační program, z něhož mohli čerpat až půl milionu korun na zřízení svých ordinací. Přihlásil se jediný zájemce, který ale nesplnil podmínky, řekl  mluvčí města Václav Šámal.

Město dotační program vypsalo poprvé, žadatelé se mohli hlásit v srpnu. K dispozici byly tři miliony korun, jeden žadatel mohl získat až půl milionu. O dalším postupu zatím město nerozhodlo. „Myslím si, že další kroky přijdou po komunálních volbách,“ uvedl mluvčí města.

Dotační program byl určen pro obory, v nichž je v sedmatřicetitisícovém městě nedostatek lékařů. Problém je třeba sehnat revmatologa. Dlouhé objednací lhůty od čtvrt do půl roku jsou u očních lékařů, chybějí zubaři. Region by potřeboval také více praktických lékařů a pediatrů, problémy mohou nastat už za několik let.

Podle statistik, které má město k dispozici, je průměrný věk lékařů v těchto oborech kolem 57 let. Problémy s nedostatkem lékařů řeší i další místa na Českolipsku. Zřejmě nejhorší situace byla letos v Doksech u Máchova jezera, kde byli lidé od března bez pediatra. Po značném úsilí se pětitisícovému městu podařilo novou lékařku sehnat.

„Oficiálně bude ordinovat od 1. října, už tam je ale sestřička a maminky mohou registrovat své děti,“ řekla starostka Doks Eva Burešová. Město na své náklady zrekonstruovalo ordinaci a lékařce k tomu poskytlo bezúročnou půjčku 200.000 korun na pořízení vybavení. Navíc ji odpustí nájemné na půl roku a po stejnou dobu bude plně hradit mzdu zdravotní sestře, včetně odvodů půjde asi o 240.000 korun. Město lékařce nabízí také nově zrekonstruovaný byt, čehož ale zatím nevyužila.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Hasičská legenda Zdeněk Frydrych získal čestné občanství České Lípy

čtvrtek, 13. září 2018, 12:01

Zdeněk Frydrych patří mezi českolipské hasičské legendy. Stál u počátků profesionálních hasičů v České Lípě a pomohl zachránit...

Nový Bor stožáry s vysokým napětím nechce, upřednostňuje podzemní...

čtvrtek, 13. září 2018, 10:53

Zatímco energetici by vystavěli směrem k Novému Boru řadu stožárů, město chce kabely pod zemí. Důvodů je hned několik, mezi nimi...

Do sbírky pro Vanesu a Lukáše již můžete přispívat

pondělí, 10. září 2018, 11:01

Když při srpnové tragické nehodě u Doks přišli o život tři lidé, rozhodla se Česká Lípa pomoci veřejnou sbírkou pro malou Vanesu...

Řemeslník si u kontejnerů odložil kozy. Za chvíli byly pryč

neděle, 9. září 2018, 06:01

Krádež dvou koz nahlásil řemeslník v České Lípě městské policii. Nešlo ale o kozy živé, zmizela mu pomůcka k jeho živnosti. Ten...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.