Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipská nemocnice se modernizuje, nově přibude magnetická rezonance

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 06:22

Kraj schválil záměr půjčit českolipské nemocnici 50 milionů korun. Nemocnice hodlá vrátit peníze do června příštího roku.

O finanční půjčku požádalo vedení nemocnice. „Nemocnice potřebuje peníze na předfinancování projektů z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek hejtmana Přemysl Sobotka. Kraj ovšem zapůjčí pouze část peněz, celková částka, kterou musí nemocnice uhradit, je 119 milionů korun.

„Podle mého názoru je to dobrá strategie. Českolipská nemocnice opravdu nové vybavení potřebuje,“ komentoval Sobotka. Mezi nové přístroje patří například magnetická rezonance, vybavení operačních sálů nebo zobrazovací a laboratorní přístroje.

Magnetická rezonance se v současnosti nachází například v Jablonci nad Nisou nebo Liberci. Další přístroj by tak mohl snížit nápor na dosavadní pracoviště. „Samozřejmě to ulehčí současným magnetickým rezonancím. Ovšem je zde ještě jeden problém, a tím je nedostatek doktorů, kteří by mohli rychle výsledky odečíst. Proto i nadále zůstane jistě toto vyšetření výběrové,“ dodal náměstek.

Magnetickou rezonanci, která bude v České Lípě historicky poprvé, by mohli vyzkoušet první pacienti již na počátku příštího roku. Na konci tohoto listopadu by v nemocnici mělo dojít ke spuštění dialýzy. Starší přístroje, které vedení vyřadí a je ještě použitelné, nabízí nemocnice k odkupu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto nemcl.cz
 


 

Kam dál?

Stamilionovou zakázku na MHD v České Lípě prošetřuje ÚOHS

pátek, 2. listopadu 2018, 09:19

Kontroverzní zakázku na zajištění městské hromadné dopravy v České Lípě prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a...

V Ralsku zemřela vlčice, na vině je pravděpodobně divočák

pondělí, 29. října 2018, 17:05

V Ralsku byla nalezena mrtvá vlčice, osudným se jí pravděpodobně stalo setkání s divokým prasetem.

FOTO: Další honička. Zdrogovaný Polák ujížděl v kradeném luxusním Audi

pátek, 26. října 2018, 19:20

Není týden, abychom neinformovali o honičce policie s luxusním kradeným vozem. Nejinak tomu bylo i dnes brzy ráno. A scénář byl...

Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní audinu rozstřelil o...

středa, 17. října 2018, 07:01

Honičku s řidičem pod vlivem drog mají za sebou českolipští policisté. Ti pronásledovali luxusní Audi SQ5 okolím Jablonného v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.