Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českolipská nemocnice se modernizuje, nově přibude magnetická rezonance

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 06:22

Kraj schválil záměr půjčit českolipské nemocnici 50 milionů korun. Nemocnice hodlá vrátit peníze do června příštího roku.

O finanční půjčku požádalo vedení nemocnice. „Nemocnice potřebuje peníze na předfinancování projektů z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek hejtmana Přemysl Sobotka. Kraj ovšem zapůjčí pouze část peněz, celková částka, kterou musí nemocnice uhradit, je 119 milionů korun.

„Podle mého názoru je to dobrá strategie. Českolipská nemocnice opravdu nové vybavení potřebuje,“ komentoval Sobotka. Mezi nové přístroje patří například magnetická rezonance, vybavení operačních sálů nebo zobrazovací a laboratorní přístroje.

Magnetická rezonance se v současnosti nachází například v Jablonci nad Nisou nebo Liberci. Další přístroj by tak mohl snížit nápor na dosavadní pracoviště. „Samozřejmě to ulehčí současným magnetickým rezonancím. Ovšem je zde ještě jeden problém, a tím je nedostatek doktorů, kteří by mohli rychle výsledky odečíst. Proto i nadále zůstane jistě toto vyšetření výběrové,“ dodal náměstek.

Magnetickou rezonanci, která bude v České Lípě historicky poprvé, by mohli vyzkoušet první pacienti již na počátku příštího roku. Na konci tohoto listopadu by v nemocnici mělo dojít ke spuštění dialýzy. Starší přístroje, které vedení vyřadí a je ještě použitelné, nabízí nemocnice k odkupu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto nemcl.cz
 


 

Kam dál?

Stamilionovou zakázku na MHD v České Lípě prošetřuje ÚOHS

pátek, 2. listopadu 2018, 09:19

Kontroverzní zakázku na zajištění městské hromadné dopravy v České Lípě prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a...

V Ralsku zemřela vlčice, na vině je pravděpodobně divočák

pondělí, 29. října 2018, 17:05

V Ralsku byla nalezena mrtvá vlčice, osudným se jí pravděpodobně stalo setkání s divokým prasetem.

FOTO: Další honička. Zdrogovaný Polák ujížděl v kradeném luxusním Audi

pátek, 26. října 2018, 19:20

Není týden, abychom neinformovali o honičce policie s luxusním kradeným vozem. Nejinak tomu bylo i dnes brzy ráno. A scénář byl...

Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní audinu rozstřelil o...

středa, 17. října 2018, 07:01

Honičku s řidičem pod vlivem drog mají za sebou českolipští policisté. Ti pronásledovali luxusní Audi SQ5 okolím Jablonného v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.