Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další život dnes vyhasl u Mimoně, řidič jel příliš rychle

 
pátek, 16. listopadu 2018, 18:03

Šedesátiletý muž dnes usedl za volant naposledy. Osudným se mu staly zatáčky na silnici třetí třídy na cestě ze Svébořic na Mimoň. Při rychlé jízdě vyjel mimo silnici a mnoho dalších metrů se auto kutálelo.

„Řidič jel pravděpodobně sérií zatáček příliš rychle,“ sdělila mluvčí policie Ivana Baláková. Automobil se tak ve velké rychlosti rozkolísal, až vyjel mimo vozovku. „Auto značky Seat se následně začalo převracet přes střechu, a to opakovaně na délce několika desítek metrů,“ dodala Baláková.

Bohužel řidič utrpěl při této havárii zranění neslučitelná se životem. Na místě zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému. „I přes okamžitou pomoc záchranářů i hasičů nebylo muži již pomoci,“ sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Pavlína Bílková. Muž cestoval sám, a tak ke zranění dalších osob nedošlo.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Hasiči Mimoň
 


 

Kam dál?

U Nového Boru srazil vlak ženu. Zraněním na místě podlehla

pátek, 16. listopadu 2018, 12:52

U Nového Boru dopoledne osobní vlak srazil člověka v kolejišti. Podle hasičů byla sražená osoba na místě mrtvá. Provoz na...

V českolipském muzeu přibude vycpaný levhart, právě na něm pracuje...

pátek, 16. listopadu 2018, 10:55

Michal Štěpánský je preparátorem ve Vlastivědném muzeu v České Lípě. Připravit jedno zvíře trvá mnoho týdnů. Aktuálně pracuje na...

Srnka nebo divočák? Řidiči auta do cesty vběhla vydra

pátek, 16. listopadu 2018, 06:01

Divočáci, srnky a jeleni. To jsou zvířata, která za tmy přebíhají silnice a dochází ke střetům s auty. Tento seznam tentokrát...

Stádo divočáků vběhlo pod kola automobilu, tři z nich zaplatili...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 14:16

Srážka s lesní zvěří bohužel nepatří mezi ojedinělé případy. Přestože řidiči z těchto nehod povětšinou vyváznou bez zranění,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.