Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sídliště Špičák se dočká další obnovy, letos dojde na ulici Vladimirská

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 06:00

Letos Česká Lípa investuje do obnovy místního sídliště přes 20 milionů korun. Obyvatelé se mohou těšit nejen na více zeleně, ale také na nové chodníky, parkovací místa nebo přechody pro chodce.

V České Lípě pokračují letos v obnově sídliště Špičák. Úprav za bezmála 22 milionů korun se dočká Vladimirská ulice. Na základě připomínek obyvatel tam přibude stromů a keřů, ale také míst k oddechu. V plánu jsou i nové chodníky, parkovací místa a přechody pro chodce, řekla starostka Jitka Volfová. Revitalizace Vladimirské ulice patří letos k největším akcím ve městě.

Na úpravách největšího českolipského sídliště se pracuje několik let. Město postupně opravuje komunikace, přibylo míst k parkování. „Přizvali jsme obyvatele k debatě, aby si sami řekli, co by si tam přáli. Nemohly to být žádné významné zásahy do projektu, ale lidé si přáli umístění laviček, výsadbu nějakých stromů a doplňkové chodníky v zelené ploše, která tam je,“ doplnila Volfová.

Pracuje se také v ulici Pod Špičákem, která mimo jiné slouží jako jedna z přístupových tras do českolipské nemocnice. Akce za 24 milionů korun je rozdělena do tří etap. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. „Je nutná hlavně z důvodu havarijního stavu vozovek a chodníků,“ řekl místostarosta Martin Brož Stavebníci opraví také ulici U Nemocnice až po křižovatku s Dlouhou ulicí a také účelovou komunikaci k zadnímu vjezdu do areálu českolipské nemocnice.

Česká Lípa je s 37.000 obyvateli třetím největším městem v Libereckém kraji. Město letos počítá s příjmy 726,543 milionu korun, výdaje budou ještě o 197,461 milionu korun vyšší. Důvodem jsou hlavně investice. Schodek je ale krytý přebytkem z minulých let, kdy se investovalo velmi málo. Největší novou akcí bude rekonstrukce a zateplení budovy městské knihovny Špičák, na kterou je v rozpočtu připraveno 38 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Českolipské infocentrum i ZUŠka se dočkají rekonstrukce

pondělí, 22. dubna 2019, 12:16

V České Lípě nedojde jen na modernizaci osvětlení. Radní schválili i rekonstrukci Regionálního informačního centra a opravu...

Sedmnáct mrtvých na nádraží kvůli pochodu smrti. Květnovou událost si...

neděle, 21. dubna 2019, 09:42

Událost z 6. května 1945 si v České Lípě připomínají každý rok. Tehdy bylo na českolipském nádraží vyneseno z vagonu hned...

Nesmířlivé baby sousedky i opilá manželka. I to musí strážníci řešit

sobota, 20. dubna 2019, 18:36

Někdy až neuvěřitelné historky mají strážníci, kteří slouží u Městské policie v České Lípě. Třeba jako tyhle dva případy.

Hasiči neváhali nasadit život pro záchranu pejska, ten spadl ze...

sobota, 20. dubna 2019, 17:23

Včera odpoledne vyrazili hasiči k záchraně chlupáče. Ten spadl na římsu zříceniny hradu Fredevald na Českolipsku.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.