Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Jiráskova divadla je zas o krok blíž

 
úterý, 25. června 2019, 09:45

Město Česká Lípa usiluje řadu let o rekonstrukci zdejšího Jiráskova divadla. Nyní to ale vypadá nadějně. Radní na svém zasedání schválili zadání veřejné zakázky a plánovaná rekonstrukce je tak zas o kousek blíž k realizaci.

V současné době má již město vypracovaný projekt, na jehož základě získalo stavební povolení.  „Vzhledem ke složitosti stavby je ale nutné projekt rozpracovat podrobněji,“ komentovala starostka Jitka Volfová

Podrobná projektová dokumentace musí mimo jiné obsahovat informace o materiálech, ze kterých budou vyrobeny podlahy, obklady, nebo co bude použito na stěny. Podle plánu by měl být hlavní vchod z Panské ulice. V rámci rekonstrukce by měl přibýt v divadle nový balkón. Kapacita sálů by se měnit neměla. Stejně tak i rozměry jeviště by měly zůstat stejné.

„Podle plánu zde bude divadelní kavárna se samostatným provozem, i několik dalších prostor pro pořádání menších a alternativních akcí,“ sdělila mluvčí města Česká Lípa Kristýna Kňákal Brožová. Ta zároveň informovala, že celý objekt by měl být po rekonstrukci plně bezbariérový.

Původně město uvažovalo o výstavbě úplně nového divadla i o jeho přesunutí do kulturního dobu Crystal. Současné vedení rozhodlo ale o jeho rekonstrukci. „Výsledkem by mělo být moderní a komfortní divadlo,“ dodala Volfová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Provoz českolipské nemocnice bude v sobotu výrazně omezen

úterý, 25. června 2019, 06:00

V sobotu bude v českolipské nemocnici probíhat výměna vysokonapěťového vypínače v trafostanici. Důvodem je jeho havarijní stav.

Ve spárech mafie i lichvářů. Podvodník vylákal ze ženy desítky tisíc

pondělí, 24. června 2019, 18:02

Ach ty seznamky. I tahle pomohla mladé ženě najít zdánlivě ideálního partnera. Jenže on místo lásky hledal spíše zdroj financí. A...

Ukradl lahev alkoholu, teď mu hrozí až tři roky vězení

pátek, 21. června 2019, 17:47

Některé zlodějíčky stačí jednou napomenout nebo klepnout přes prsty a dají pokoj. Někteří ale prostě nemají dost, a to je i...

Ve sklepě číhala užovka červená, překvapila obyvatele domu

pátek, 21. června 2019, 10:43

Kolem poledne byli ve středu přivolání strážníci českolipské městské policie do jednoho z domů v ulici Havířská. Ve sklepě se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.