Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Jiráskova divadla je zas o krok blíž

 
úterý, 25. června 2019, 09:45

Město Česká Lípa usiluje řadu let o rekonstrukci zdejšího Jiráskova divadla. Nyní to ale vypadá nadějně. Radní na svém zasedání schválili zadání veřejné zakázky a plánovaná rekonstrukce je tak zas o kousek blíž k realizaci.

V současné době má již město vypracovaný projekt, na jehož základě získalo stavební povolení.  „Vzhledem ke složitosti stavby je ale nutné projekt rozpracovat podrobněji,“ komentovala starostka Jitka Volfová

Podrobná projektová dokumentace musí mimo jiné obsahovat informace o materiálech, ze kterých budou vyrobeny podlahy, obklady, nebo co bude použito na stěny. Podle plánu by měl být hlavní vchod z Panské ulice. V rámci rekonstrukce by měl přibýt v divadle nový balkón. Kapacita sálů by se měnit neměla. Stejně tak i rozměry jeviště by měly zůstat stejné.

„Podle plánu zde bude divadelní kavárna se samostatným provozem, i několik dalších prostor pro pořádání menších a alternativních akcí,“ sdělila mluvčí města Česká Lípa Kristýna Kňákal Brožová. Ta zároveň informovala, že celý objekt by měl být po rekonstrukci plně bezbariérový.

Původně město uvažovalo o výstavbě úplně nového divadla i o jeho přesunutí do kulturního dobu Crystal. Současné vedení rozhodlo ale o jeho rekonstrukci. „Výsledkem by mělo být moderní a komfortní divadlo,“ dodala Volfová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Provoz českolipské nemocnice bude v sobotu výrazně omezen

úterý, 25. června 2019, 06:00

V sobotu bude v českolipské nemocnici probíhat výměna vysokonapěťového vypínače v trafostanici. Důvodem je jeho havarijní stav.

Ve spárech mafie i lichvářů. Podvodník vylákal ze ženy desítky tisíc

pondělí, 24. června 2019, 18:02

Ach ty seznamky. I tahle pomohla mladé ženě najít zdánlivě ideálního partnera. Jenže on místo lásky hledal spíše zdroj financí. A...

Ukradl lahev alkoholu, teď mu hrozí až tři roky vězení

pátek, 21. června 2019, 17:47

Některé zlodějíčky stačí jednou napomenout nebo klepnout přes prsty a dají pokoj. Někteří ale prostě nemají dost, a to je i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.