Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během léta vyroste v České Lípě nové dětské i workoutové hřiště

 
čtvrtek, 27. června 2019, 14:36

V České Lípě se na mnoha místech objeví zbrusu nové herní prvky a někde dokonce vyroste dětské hřiště nebo hřiště pro posilování.

Jedenáct nových herních prvků si budou moci děti užívat na hřištích v Pražské a Jáchymovské ulici. „Další nové prvky se objeví například v Bendlově, Zhořelecké a v ulici Josefa Maštálka,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

V Uranové ulici navíc vyroste zcela nové hřiště. Za celkem 125 tisíc korun zde budou nové tři typy herních prvků a nebude chybět ani pískoviště nebo lavičky. „Každý rok pracujeme na obnově a údržbě dětských hřišť. Je důležité, aby měly maminky s dětmi kam chodit a zároveň, aby se cítily bezpečně,“ komentovala starostka Jitka Volfová.

Zároveň bude v České Lípě doplněno současné workoutové hřiště na městském stadionu a úplně nové takové hřiště by mělo do konce září vyrůst v Žitavské ulici na Špičáku.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Nevěděl, kde ve čtyři ráno natankovat, tak brnknul měšťákům

čtvrtek, 27. června 2019, 13:14

Městská policie musí řešit různé případy. Některé jsou nebezpečné, jiné dojemné a občas se najde i nějaký docela vtipný. Třeba...

Banda opilců řádila v centru města, napadla chodce a ničila auta

středa, 26. června 2019, 06:01

Českolipské strážníky přivolal oznamovatel do Dubické ulice, kde se bavila skupinka pěti mužů. Bohužel se chovali hodně agresivně...

Rekonstrukce Jiráskova divadla je zas o krok blíž

úterý, 25. června 2019, 09:45

Město Česká Lípa usiluje řadu let o rekonstrukci zdejšího Jiráskova divadla. Nyní to ale vypadá nadějně. Radní na svém zasedání...

Provoz českolipské nemocnice bude v sobotu výrazně omezen

úterý, 25. června 2019, 06:00

V sobotu bude v českolipské nemocnici probíhat výměna vysokonapěťového vypínače v trafostanici. Důvodem je jeho havarijní stav.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".