Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od srpna se začne kopat na třídě T. G. Masaryka, provoz budou řídit semafory

 
pondělí, 22. července 2019, 17:48

Od začátku srpna bude na třídě T.G.M. v Novém Boru probíhat rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Ta si vyžádá uzavírku poloviny komunikace. Dopravu na příjezdu od České Lípy budou řídit semafory.

Rekonstrukce se týká úseku o délce přibližně 200 metrů od cukrárny Michaela až po Sokolovnu. „Krátkodobá uzavírka v řádech několika hodin se dotkne i ulic Jiráskova a Bezručova,“ uvedla mluvčí Nového Boru Radmila Pokorná.

Právě v Bezručově ulici začnou plynaři s pracemi a budou pokračovat přes ulici Brigádníků až na třídu T.G.M. V prvním srpnovém týdnu se pustí dělníci do tzv. bypassu vodovodu. „Díky němu budou mít zdejší nemovitosti zajištěné plynulé dodávky vody,“ komentovala Pokorná.

První část třídy T.G.M. by se měla uzavřít kolem 8. srpna. Konkrétně dojde k uzavírce části pravého jízdního pruhu. „Uzavírka začne u Sokolovny a bude se týkat asi padesát metrů dlouhého úseku,“ řekl Vladan Pokorný, referent technické správy majetku na novoborském městském úřadu. Až zdejší opravy skončí, přesunou se dělníci a semafory na další úsek. 

Během rekonstrukce budou všechny autobusové spoje z Prahy a České Lípy stavět za kruháčem. Rekonstrukce potrvá do konce října.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Oprava silnice mezi Dobranovem a Heřmaničkami komplikuje dopravu

pondělí, 22. července 2019, 13:16

V polovině července odstartovala rekonstrukce silnice třetí třídy č. 2621 vedoucí mezi Dobranovem a Heřmaničkami na Českolipsku....

Zavolám na vás tatínka, vyhrožoval opilec strážníkům. Jednomu dal...

pondělí, 22. července 2019, 12:23

Hodně práce měli českolipští strážníci s opilým mladíkem. Ten na ně útočil slovně i fyzicky, nakonec ho museli spoutat a držet na...

TIP NA VÝLET: Vydejte se k méně známému Dutému kameni

neděle, 21. července 2019, 18:15

Dutý kámen, německy Hohlstein, je dalším z ne tolik známých, ale přesto pozoruhodných míst Libereckého kraje. Nalézá nedaleko...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.