Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové silnice z Mimoně směrem na Mnichovo Hradiště se letos nedočkají, stavba se odkládá na příští rok

 
středa, 7. srpna 2019, 06:00

Na novou silnici druhé třídy si na Českolipsku patrně ještě nějaký čas počkají. Nakonec totiž byly práce posunuty až na příští rok. Důvodem je chybějící dodavatel, který by rekonstrukci provedl.

Dlouho plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy z Mimoně na Českolipsku směrem na Mnichovo Hradiště začne až příští rok. Podle původních plánů měly práce na frekventované silnici 268 začít už letos, nepodařilo se ale v soutěži vybrat dodavatele. Všechny nabídky byly vyšší než předpokládaná cena. Kraj proto soutěž zrušil a bude ji znovu vypisovat pravděpodobně v říjnu. Stavba by pak mohla začít příští rok na jaře, řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Silnice není v dobrém stavu, největším problémem jsou tam hluboké vyjeté koleje. „Proto Silnice LK odfrézují ty nejhorší úseky, nejhorší koleje, aby se to, než vybereme dodavatele stavby, zlepšilo,“ řekl Jan Čáp. Práce by měly začít už ve čtvrtek a potrvají do konce příštího týdne. „Frézování se bude dělat po úsecích a doprava bude vždy svedena na polovinu vozovky a řízena semafory. Nebude se dělat celých 12 kilometrů, ale necelých sedm,“ dodal Čáp.

Oprava silnice 268 od železničního přejezdu v Mimoni po hranici se Středočeským krajem v Dolní Krupé potrvá dva roky. Silnice je důležitou spojnicí do bývalého vojenského prostoru Ralsko a její rekonstrukce by měla podle projektu stát 187 milionů korun. Součástí projektu jsou i rekonstrukce dvou mostů a propustků, přeložky inženýrských sítí, výstavba autobusových zastávek nebo přestavba rozlehlé křižovatky v centru Kuřívod na kruhový objezd.

Silnice se ale nebude dělat celá, stavba nezahrnuje zhruba 1,5 kilometru zatáček u Horní Krupé. Tento úsek se bude dělat samostatně. Projektant původně na základě doporučení všech dotčených orgánů státní správy, hlavně policie, navrhnul napřímení úseku od hranice se Středočeským krajem. Měla se udělat přeložka, která by vedla ve skalním zářezu. „Jenom tenhle úsek by stál kolem 400 milionů korun,“ řekl Čáp. Krajští radní to odmítli, cena se jim zdála příliš vysoká. Silnice tak povede v původní trase, bude jen širší a přibude třetí pruh ve stoupání. Náklady budou zhruba desetinové.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Škola na Ladech se dočká zateplení, práce začnou na konci měsíce

úterý, 6. srpna 2019, 08:34

Základní škola na Ladech v České Lípě se dočká zateplení. Práce začnou už na konci měsíce srpna. Náklady se pohybují okolo...

VIDEO: Nechtěl zaplatit za levné víno, na obsluhu večerky vytáhl...

pondělí, 5. srpna 2019, 17:53

Pouhé tři hodiny trvalo policii, než dopadla muže, který v neděli kolem půl desáté na obsluhu večerky v Novém Boru vytáhl...

FOTO: Řidič s autem vylétl ze silnice a přerazil betonový sloup

pondělí, 5. srpna 2019, 17:41

K dopravní nehodě došlo v pondělí po půl druhé v katastru Cvikova. Řidič Fabie tam vyjel ze silnice a zastavil se až o betonový...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.