Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Turistické infocentrum v České Lípě bude modernější a dokonce i hezčí

 
středa, 7. srpna 2019, 13:14

Regionální turistické informační centrum na náměstí T.G.M. v České Lípě čeká rozsáhlá rekonstrukce. Ta odstartuje na podzim a hotová by měla být do února.

Rekonstrukce za více než dva miliony by měla proměnit současné infocentrum v modernější a přehlednější místo. „Dojde k novému uspořádání místností, úprav se dočkají místní povrchy, nová bude i elektroinstalace a vznikne úplně nový nábytek na míru,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Celé prostředí by tak mělo být pro návštěvníky města příjemnější. „Interiér bude také klidnější a přehlednější. Díky úpravám vzniknou navíc i nové úložné prostory na propagační předměty a materiály,“ informoval radní Michal Prokop. Celková cena pohybující se okolo dvou milionů je sice nakonec vyšší, než odhadnutá cena projektantem, odhadní cena ale byla vypracována loni na podzim a od té doby se zvýšily ceny určitých prací. „Vysoutěžená cena je tak nakonec o zhruba 300 tisíc vyšší,“ dodala mluvčí.

Napsal(a) redakce | Foto turistika.cz
 


 

Kam dál?

Strážníci mají díky opilcům veselo. Třeba když se muž údajně bez...

středa, 7. srpna 2019, 10:42

Strážníci v České Lípě se opravdu nenudí. A někdy za jediný den, vlastně za jediný večer, musí kolikrát zachraňovat hned několik...

Nové silnice z Mimoně směrem na Mnichovo Hradiště se letos nedočkají,...

středa, 7. srpna 2019, 06:00

Na novou silnici druhé třídy si na Českolipsku patrně ještě nějaký čas počkají. Nakonec totiž byly práce posunuty až na příští...

Škola na Ladech se dočká zateplení, práce začnou na konci měsíce

úterý, 6. srpna 2019, 08:34

Základní škola na Ladech v České Lípě se dočká zateplení. Práce začnou už na konci měsíce srpna. Náklady se pohybují okolo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.