Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V České Lípě si stěžují na dopravní značení. Občanům nejsou jasné červené sloupky a zelené šipky

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 10:46

Městský úřad v České Lípě řeší stížnosti některých občanů, podle kterých jsou některé semafory ve městě špatně seřízené nebo je zde umístěno nejasné dopravní značení.

Vedení města se proto rozhodlo občanům vysvětlit, jak se věci mají. „Červené sloupky označují vyústění účelové komunikace,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová a upozornila, že pokud řidič z takové komunikace, kterou může být třeba parkoviště u školy, firmy nebo paneláku, musí dát přednost v jízdě.

Matoucí pro některé občany zůstávají i tzv. doplňkové zelené šipky na semaforech. V České Lípě se nacházejí například na autobusáku nebo v Hrnčířské ulici. „Tato šipka svítí současně s červenou nebo oranžovou barvou a umožňuje řidiči pokračovat ve směru, kterým šipka ukazuje,“ sdělila mluvčí. Dodala, že semafory nejsou špatně seřízené, ale je potřeba dát řidičům a chodcům přednost, pokud tuto povinnost řidič má.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Malý srnec zapadl do pět metrů hluboké staré studny. Ven...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 06:01

Dvě jednotky hasičů se vydaly zachránit srnce, který spadl do staré studny ve Starém Šidlově na Českolipsku. Jeden z hasičů pro...

FOTO: Během pár minut dvě nehody necelé dva kilometry od sebe

středa, 21. srpna 2019, 20:18

Hned ke dvěma nehodám došlo ve středu na silnici číslo 270 nedaleko Doks. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, na úseku...

Mladík sedl na kolo pod vlivem, ale nezvládl řízení a skončil na zemi

středa, 21. srpna 2019, 17:50

Alkohol sice nepatří hlavně za volant, ale neměl by co pohledávat ani za řídítky. Udržet se pod vlivem na kole je totiž nejen...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.