Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majitelé rodinných domů v Doksech mohou žádat o popelnice na tříděný odpad zdarma

 
pátek, 6. září 2019, 13:30

město Doksy chce i nadále podporovat třídění odpadu a snižování jeho množství. Ačkoli mnoho lidí z Doks již odpad třídí, kapacita kontejnerů je očividně nedostatečná. Proto chce nabídnout nádoby zdarma k rodinným domům.

To umožní rodinám, aby třídily papír, plast i bioodpad přímo u svého domova. „Město zapůjčí majitelům rodinných domů zdarma nádoby o objemu 240 litrů,“ uvedla starostka Eva Burešová.

Lidé se nebudou muset starat ani o vyvážení. „Ani za tento svoz nebudeme požadovat žádný poplatek,“ komentovala starostka. Obyvatelé Doks tak stále budou hradit jen jediný roční poplatek. Město mohlo nakoupit nádoby díky dotaci z Operačního programu životního prostředí.

Nádoby by měli lidé dostat nejpozději na jaře 2020. Zájemci musí vyplnit do konce září dotazník na stránkách města Doksy. Zároveň je možné požádat o nádobu například jen na papír, ale přednost získají zájemci o všechny tři komodity.

Napsal(a) redakce
 


 

Kam dál?

Motorkář nezvládl zatáčku. Musel pro něj vrtulník

čtvrtek, 5. září 2019, 06:00

Příliš rychlá jízda se vymstila motorkáři na Českolipsku, který jel v úterý po silnici první třídy č. 9 od Jestřebí směrem na...

Česká Lípa by se měla dočkat koupáku v Dubici. Bazén by měl vzniknout...

středa, 4. září 2019, 14:44

Českolipáci se v budoucnu možná budou koupat v úplně novém bazénu v Dubici. Vedení města chce rozhýbat projekt a výstavbu...

FOTO: Pračku někdo hodil do řeky. Ven ji tahali hasiči

úterý, 3. září 2019, 18:40

Do řeky Svitávky nedaleko zahrádkářské kolonie v Zákupech někdo dnes vyhodil starou pračku. Kuriózní zásah tak mají za sebou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.