Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká Lípa se snaží zlepšit podmínky pro hendikepované

 
středa, 11. září 2019, 10:46

Vedení České Lípy se snaží myslet i na hendikepované spoluobčany. Proto nyní radnice připravuje řadu návrhů, díky kterým by se mohly podmínky právě pro osoby s hendikepem zlepšit.

S návrhy, jak město po této stránce vylepšit, přišli občané s hendikepem. „V rámci schůzky se dvěma vozíčkáři a zástupci českolipské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR padlo několik zajímavých návrhů. V mnohém to pro mě byla velmi překvapivá schůzka. Zdravého člověka často ani nenapadne, jak například taková oprava chodníku může nevidomým zkomplikovat život,“ uvedla starostka Jitka Volfová.

Takovým nepatrným návrhem, který může výrazně pomoci, je například umístění zvonku pro hendikepované. Ten se doposud nacházel u vchodu radnice, jenže v takové výšce, že pro vozíčkáře bylo téměř nemožné na něj dosáhnout a přivolat si tak pomoc. „Nyní se už zvonek nachází na novém místě vedle dveří, kde na něj pohodlně dosáhne každý vozíčkář,“ informovala mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Tím ale radnice nekončí. V příštím roce by mělo dojít na úpravu nájezdové plošiny. Nově by neměla být tak strmá. A zároveň chce zavést takzvaný euroklíč a eurozámek na veřejné toalety v Panské ulici a U Vodního hradu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pro vážně zraněné motorkáře letěly dva vrtulníky. Motocykl se srazil...

úterý, 10. září 2019, 19:28

Na silnici číslo 9 nedaleko Sosnové došlo v úterý odpoledne k vážné nehodě. Krátce po půl šesté se tam srazila motorka s osobním...

Choval se podezřele, strážníci u něj našli páčidlo

úterý, 10. září 2019, 13:15

Na známou firmu natrefili českolipští strážníci při jedné z obchůzek v ulici U Střelnice. Čtyřiadvacetiletý muž by asi raději...

Krásná secesní kavárna Union má novou střechu, dočká se ještě opravy...

pondělí, 9. září 2019, 21:05

Kavárna Union patří mezi nejkrásnější secesní stavby v České Lípě. A město pracuje na její rekonstrukci. Aktuálně skončila oprava...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.