Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká Lípa se snaží zlepšit podmínky pro hendikepované

 
středa, 11. září 2019, 10:46

Vedení České Lípy se snaží myslet i na hendikepované spoluobčany. Proto nyní radnice připravuje řadu návrhů, díky kterým by se mohly podmínky právě pro osoby s hendikepem zlepšit.

S návrhy, jak město po této stránce vylepšit, přišli občané s hendikepem. „V rámci schůzky se dvěma vozíčkáři a zástupci českolipské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR padlo několik zajímavých návrhů. V mnohém to pro mě byla velmi překvapivá schůzka. Zdravého člověka často ani nenapadne, jak například taková oprava chodníku může nevidomým zkomplikovat život,“ uvedla starostka Jitka Volfová.

Takovým nepatrným návrhem, který může výrazně pomoci, je například umístění zvonku pro hendikepované. Ten se doposud nacházel u vchodu radnice, jenže v takové výšce, že pro vozíčkáře bylo téměř nemožné na něj dosáhnout a přivolat si tak pomoc. „Nyní se už zvonek nachází na novém místě vedle dveří, kde na něj pohodlně dosáhne každý vozíčkář,“ informovala mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Tím ale radnice nekončí. V příštím roce by mělo dojít na úpravu nájezdové plošiny. Nově by neměla být tak strmá. A zároveň chce zavést takzvaný euroklíč a eurozámek na veřejné toalety v Panské ulici a U Vodního hradu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pro vážně zraněné motorkáře letěly dva vrtulníky. Motocykl se srazil...

úterý, 10. září 2019, 19:28

Na silnici číslo 9 nedaleko Sosnové došlo v úterý odpoledne k vážné nehodě. Krátce po půl šesté se tam srazila motorka s osobním...

Choval se podezřele, strážníci u něj našli páčidlo

úterý, 10. září 2019, 13:15

Na známou firmu natrefili českolipští strážníci při jedné z obchůzek v ulici U Střelnice. Čtyřiadvacetiletý muž by asi raději...

Krásná secesní kavárna Union má novou střechu, dočká se ještě opravy...

pondělí, 9. září 2019, 21:05

Kavárna Union patří mezi nejkrásnější secesní stavby v České Lípě. A město pracuje na její rekonstrukci. Aktuálně skončila oprava...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.