Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli havárii horkovodu se uzavře na dva týdny Brněnská ulice v České Lípě

 
středa, 9. října 2019, 12:08

Od dnešního dne se dočasně uzavře část silnice v Brněnské ulici v České Lípě. Jak uvádí vedení města, uzavírka je nutná pro opravu horkovodu.

Ulice mezi domy č.p. 2560 a č.p. 2596 bude uzavřena po dobu dvou týdnů. „Důvodem je odstraňování havárie na rozvodu horkovodu,“ uvádí mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová. Tento horkovod zajišťuje dodávky tepla pro přibližně 3000 obyvatel České Lípy.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na útěku z výchovného ústavu na nádraží okradli ženu o peněženku

úterý, 8. října 2019, 10:22

Dvojici chlapců ve věku 14 a 15 let zadržela ve čtvrtek odpoledne policie. Na útěku z výchovného ústavu totiž chtěli přijít k...

Se synkem vyrazil během všedního dopoledne prodávat padělky parfémů...

pondělí, 7. října 2019, 06:02

Hned několik lidí volalo v závěru pracovního týdne na městkou policii, že v centru České Lípy se pohybuje muž, který jim nabízí...

Policie zadržela muže podezřelé z krádeží rádií z octavií. Vykradli...

sobota, 5. října 2019, 06:01

Českolipští policisté zadrželi čtyři muže z Děčínska, kteří se podle kriminalistů specializovali na krádeže originálních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?