Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecko

Při požáru evakuovali dvanáct lidí, tři skončili v nemocnici. Hořet začalo kvůli svíčce

neděle, 24. března 2019, 18:27KrimiJablonecko
 

Všechny složky záchranného systému zasahovaly u požáru v bytovém domě v jablonecké Smetanově ulici. Při něm muselo být evakuováno celkem dvanáct obyvatel, tři z nich se nadýchali kouře.

 

Maloskalský Chagall Josef Jíra by letos oslavil 90. Připravuje se velká výstava

neděle, 24. března 2019, 15:13KulturaJablonecko
 

Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Kdo by si na něj nepamatoval! Byl svérázným obyvatelem Malé Skály, kde bydlel a tvořil od poloviny 60. let minulého století. Jeho obrazy přesáhly hranice...

 

Varhany potřebují zachránit. Kraj přispěje půl milionu, potřeba je desetkrát tolik

neděle, 24. března 2019, 07:01KulturaJablonecko
 

Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci. Obnovu by chtěli zahájit už letos, náklady odborníci předběžně odhadli na pět...

 

Běžkař se v Jizerkách zřítil ze sedmimetrového srázu. Letěl pro něj vrtulník

sobota, 23. března 2019, 16:46KrimiJablonecko
 

Těžkým zraněním skončila sobotní vyjížďka pro sedmačtyřicetiletého běžkaře. Ten na Jizerské magistrále nedaleko Protržené přehrady nevybral zatáčku a zřítil se do koryta potoku. Na místo pro něj letěl vrtulník.

 

U hřbitova v Jablonci mělo vyrůst rodinné krematorium. Zastupitelé i místní byli proti

sobota, 23. března 2019, 06:01SpolečnostJablonecko
 

Soukromé krematorium v Jablonci nezvnikne. Proti byli místní obyvatelé, kteří dokonce sepsali petici. S nimi nakonec souhlasili i zastupitelé, kteří výstavbu krematoria nepovolili.

 

Železný Brod jde s dobou. Spustil novou interaktivní mapu

pátek, 22. března 2019, 19:55Jablonecko
 

Město Železný Brod se snaží zpříjemnit a ulehčit místním orientaci v pracích a investičních akcích, které se města týkají. Město proto spustilo novou interaktivní mapu.

 

Mezinárodní den Romů oslaví v jabloneckém klubu Woko

pátek, 22. března 2019, 15:46KulturaJablonecko
 

Úplně poprvé se budou v jabloneckém klubu Woko konat oslavy Mezinárodního dne Romů, a to již zítra od 14 hodin. Nebude chybět spousta zábavy, hudby a tance.

 

Liberec ve filmu: Když se holky praly o Honzu Budaře

pátek, 22. března 2019, 12:13KulturaLibereckoJablonecko
 

Málo který film je tak prosycený záběry z Liberce jako snímek Ruth to vidí jinak. Naprostá většina příběhu o dvou kamarádkách se totiž odehrává právě v Liberci.

 

Městská policie v Jablonci má nového ředitele. Výběrové řízení vyhrál Roman Šípek

pátek, 22. března 2019, 09:11SpolečnostJablonecko
 

Jablonec má nového ředitele městské policie. Ve výběrovém řízení vyhrál Roman Šípek. Výběrová komise ho vybrala jako nejvhodnějšího kandidáta, řekl na jednání městského zastupitelstva náměstek primátora Štěpán Matek (KDU-ČSL), který byl předsedou...

 

Pozvali ji na návštěvu, odměnila se krádeží

pátek, 22. března 2019, 06:02KrimiJablonecko
 

Tuhle „známou“ si už na návštěvu asi nepozvou. Z příjemného odpoledního posezení u kávičky se stala nepříjemná událost, která si vyžádala pozornost policistů.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?