Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecko

FOTO: Kvůli nebezpečnému předjíždění skončilo auto na střeše, policie hledá svědky

úterý, 9. července 2019, 19:07KrimiJablonecko
 

Policisté hledají svědky, kteří by pomohli poodhalit okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v neděli 7. července v Jablonci nad Nisou v ulici U Přehrady.

 

Co se zlepší v Jablonci? Obyvatelé poslali přes dvacet námětů

úterý, 9. července 2019, 06:02Jablonecko
 

V rámci participativního rozpočtu vyčlenilo vedení města Jablonce částku více než 1,5 milionu korun, která půjde na některé návrhy, s kterými přišli sami obyvatelé. Nyní město vybírá, které nápady bude možné realizovat.

 

Od známého si půjčil tisíce, když je měl vrátit, utekl

neděle, 7. července 2019, 16:03KrimiJablonecko
 

Podvodníčkovi z Jablonce naletěl jeho známý, který mu půjčil celkem 16 tisíc. Mladý muž mu slíbil, že peníze vrátí ještě ten den do 22. hodiny. Ale byly to samozřejmě jen výmluvy.

 

Řidiči měli problém s vyjížděním od Rýnovky, teď mají nový výjezd

sobota, 6. července 2019, 11:33JabloneckoDoprava
 

Vybudování nového výjezdu by mělo výrazně zlepšit dopravní situaci a ulehčit vyjíždění řidičům, kteří se snaží odjet z parkoviště u obchodního centra Rýnovka nebo od OBI v Jablonci.

 

V Desné slaví hasiči 145 let, přijďte to s nimi oslavit

sobota, 6. července 2019, 08:26Jablonecko
 

Pokud ještě nemáte na dnešní den žádné plány, můžete vyrazit do Desné, kde Sbor dobrovolných hasičů Desná II oslaví u své hasičské zbrojnice 145 let od svého vzniku.

 

Jablonečtí sprejeři přijdou o legální plochu u přehrady, současný motiv nahradí chobotnice

pátek, 5. července 2019, 06:00Jablonecko
 

U jablonecké přehrady se doposud mohli vyřádit sprejeři na betonové zdi mezi druhým a třetím hřištěm. Jenže poslední namalovaný motiv rozčiloval zdejší obyvatele. Do konce týdne tak bude na stěně motiv nový a další sprejeři už mají smůlu, stěna...

 

Jablonecká radnice se i nadále vrací do třicátých let, rekonstrukce pokračují

čtvrtek, 4. července 2019, 11:15JabloneckoSpolečnost
 

I v letošním roce bude pokračovat rekonstrukce jablonecké radnice, která díky opravám získává svůj původní vzhled. Letos by mělo dojít na rekonstrukci balkonu a do vstupní haly přibude pamětní deska s architektem Karlem Winterem.

 

U Lesní chaty v Bedřichově do sebe ťukla dvě auta. Poprali se řidiči i spolujezdkyně, policie hledá svědky

čtvrtek, 4. července 2019, 06:12KrimiJablonecko
 

Došlo k tomu už koncem ledna, policisté ale stále nemají ten případ vyřešený. A tak nyní hledají svědky, kteří si téměř po půl roce vzpomenou, jak se odehrál incident mezi posádkami dvou aut na silnici v Bedřichově.

 

Strážníci se v Jablonci zaměří na rybáře, kteří by chtěli pytlačit

středa, 3. července 2019, 13:05Jablonecko
 

Po celé prázdniny budou lidé kolem jablonecké přehrady vídat strážníky Městské policie Jablonec více než doposud. Zaměří se třeba na volné pobíhání psů. Bedlivým kontrolám se ale nevyhnou ani rybáři.

 

Z léta do zimy? Na Jizerce k ránu mrzlo, meteorologové naměřili -2,3 stupně

středa, 3. července 2019, 10:24SpolečnostLibereckoJablonecko
 

Tropické počasí na Liberecku vystřídalo poměrně výrazné ochlazení, teploty k ránu v nižších polohách klesly k deseti stupňům. A v Jizerkách dokonce rtuť teploměru spadla pod nulu, na Jizerce meteorologové naměřili -2,3 stupně Celsia.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.