Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecko

Policie pátrá po řidiči Fiatu Brava. Srazil motocyklistu se spolujezdkyní a ujel

úterý, 8. května 2018, 11:09KrimiJablonecko
 

K dopravní nehodě došlo v neděli v 17:48 v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic Smetanova a Jungmannova. Řidič Fiatu Brava tam nedal přednost motocyklu a došlo ke srážce. Místo zastavení a poskytnutí první pomoci zraněným ale ujel.

 

FOTO: Senioři soutěžili na Hamrovském kolotoči. Ukázali své znalosti a testovali čichové buňky

pondělí, 7. května 2018, 16:30SpolečnostJablonecko
 

Pět družstev po tří členech se zúčastnilo soutěže zvané Hamrovský kolotoč. Obyvatelé z domovů pro seniory zřizovaných Libereckým krajem si tak zpestřili a užili den plný zábavy.

 

Krajská rada odsouhlasila prodej areálu bývalé porodnice v Jablonci

pátek, 4. května 2018, 11:47JabloneckoByznys
 

Budovy a přilehlé pozemky koupí od Libereckého kraje společnost Jablotron Group téměř za 15 milionů korun. Krajští zastupitelé budou ještě hlasovat o prodeji, poté dojde k podpisu kupní smlouvy.

 

Čtvrtý ročník festivalu hudby a divadla v Jablonci nabídne operní hvězdy i pohádky

pátek, 4. května 2018, 10:00KulturaJablonecko
 

Kulturní projekt jménem Město plné tónů odstartuje již 4. května v Jablonci nad Nisou. Návštěvníci se můžou těšit na koncerty v kostelech nebo na Letní scéně Eurocentra. Chybět nebude ani hudební program na Mírovém náměstí či Tyršových sadech.

 

Odpadky v Jablonci. Pro město jedno z hlavních témat

středa, 2. května 2018, 14:58SpolečnostJablonecko
 

Zavedení nového systému třídění odpadků, monitoring černých skládek a postihování viníků, možnost výpůjčky zahradního kompostéru nebo častější svoz bioodpadu. Těmito prostředky se snaží Jablonec bojovat proti nepořádku.

 

Kolaps na janovském fotbalovém hřišti. Rozhodčí skončil v nemocnici

středa, 2. května 2018, 14:45FotbalJablonecko
 

Při zápase Okresního přeboru v Janově nad Nisou zkolaboval v sobotu 28. dubna odpoledne jeden z rozhodčích. Stalo se tak při fotbalovém utkání mezi Sokolem Janov nad Nisou a Hodkovicemi nad Mohelkou.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.