Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecko

FOTO: Policisté kontrolovali, zda nejsou vodáci pod vlivem. Opilého nenašli ani jednoho

úterý, 30. července 2019, 06:00KrimiJablonecko
 

Policisté o víkendu vyrazili na Malou Skálu, kde si počíhali hlavně na vodáky. V rámci akce VODA 2019 testovali, zda nesplouvají řeku pod vlivem alkoholu.

 

Preciosa prodala polovinu své firmy na výrobu skleněných zátek Vinolok

pondělí, 29. července 2019, 17:52ByznysJablonecko
 

Preciosa prodala poloviční podíl ve své dceřiné společnosti Vinolok, která vyrábí skleněné zátky do lahví. Spoluvlastníkem firmy se stal největší světový výrobce korku - Amorim. Spolupráce s portugalskou skupinou umožní jablonecké společnosti...

 

(NE)OBYČEJNÍ: Sedm hodin na padáku. Paraglidingu propadla Jana už jako malá holka a stále posouvá své hranice

neděle, 28. července 2019, 20:00SpolečnostJablonecko
 

Spatřit svět z ptačí perspektivy patří mezi nejneuvěřitelnější zážitky. A mnoho lidí takovým pohledům propadne. Stejně tak i Jana Vorbachová z Jablonce nad Nisou, která ve svých teprve osmnácti letech zvládla uletět na jeden zátah skoro 120 kiláků.

 

Jablonečtí strážníci mají novou zbraň na rychlé řidiče. Dostali auto s radarem

neděle, 28. července 2019, 07:23KrimiJablonecko
 

Jablonecká městská policie má zcela nový automobil vybavený radarem. Dodržování rychlosti hlídá na celém území města, ale také v katastru Maršovic. Za vůz město zaplatilo řádově půl milionu korun, cena certifikovaného radaru, který už MP...

 

Zchátralé lázně v Jablonci nad Nisou oživí umělci a řemeslníci

pátek, 26. července 2019, 15:23KulturaJablonecko
 

Zchátralou budovu lázní a přilehlé Tyršovy sady v Jablonci nad Nisou oživí třicítka umělců a řemeslníků. Cílem projektu Nádech pro lázně, který se v areálu uskuteční v sobotu 3. srpna, je upozornit na problém léta nevyužívané a chátrající secesní...

 

Uzavírka dvou ulic v Jablonci se odkládá na začátek školního roku. Čtyři lidé podali námitku

čtvrtek, 25. července 2019, 16:35DopravaJablonecko
 

Plánovaná uzavírka ulic Poštovní a Budovatelů se posouvá na září. Důvodem zdržení je námitka, kterou podali čtyři Jablonečané ke stavebnímu řízení na dešťovou kanalizaci. Je to tak už druhý posun letošní stavby. Ten první zapříčinilo neukončené...

 

Jablonečtí fotbalisté málem neodletěli k zápasu Evropské ligy. Pomohla až vláda se svým speciálem

čtvrtek, 25. července 2019, 09:22FotbalJablonecko
 

Velké komplikace provázely odlet jabloneckých fotbalistů k zápasu druhého předkola Evropské ligy v Jerevanu. Plánovaný odlet ve středu ráno se neuskutečnil, letadlo nedorazilo. Klubu nakonec pomohla česká vláda, která poskytla vládní speciál....

 

Jablonečáci se v třídění odpadu zlepšují. Nejvíc frčí papír a sklo

čtvrtek, 25. července 2019, 07:42Jablonecko
 

Podle jablonecké radnice se Jablonečáci stále zlepšují v třídění odpadů. Za první půlrok vytřídili obyvatelé přes 900 tun odpadu, nejvíce sklo a papír. Navíc v ulicích přibyly i nové kontejnery.

 

FOTO: Ladil rádio, přejel do protisměru a dostal smyk. Poté nadýchal skoro 1,5 promile

čtvrtek, 25. července 2019, 06:12KrimiJablonecko
 

Na nájezdu na rychlostku do Liberce v Rádle havaroval v pondělí před půlnocí červený golf. Jeho řidič přiznal, že ladil rádio, přejel do protisměru a zazmatkoval. Jenže policistům poté nadýchal 1,46 promile.

 

Speciální vaky pro zavlažování používají už i v Jablonci

středa, 24. července 2019, 21:08Jablonecko
 

I město Jablonec se letos rozhodlo vyzkoušet speciální zavlažovací vaky, které by měly městské zeleni pomoci přežít horké suché dny.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.