Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radnice projednávala situaci ve veřejné dopravě i předžalobní výzvu od dopravního podniku

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:49

Včera proběhlo v Jablonci nad Nisou sedmé mimořádné zasedání zastupitelstva. Cílem bylo řešit aktuální situaci v hromadné dopravě. V ten den navíc na radnici přišla od Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DMPLJ) předžalobní výzva na úhradu téměř 18 milionů korun od Dopravního sdružení obcí Jablonecka (DSOJ).

Celková situace okolo zajištění hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou i dalších městech a obcích je poměrně nejasná. To je zřejmé i ze včerejšího zasedání.

Navíc přesně v den konání zasedání přišla výzva. „V deset hodin dopoledne jsem obdržel předžalobní výzvu k úhradě závazku ve výší sedmnáct miliónů devět set tisíc korun,“ uvedl při včerejším jednání náměstek primátora Miloš Vele.

Tato výzva k úhradě podílu příměřeného zisku za rok 2015 ještě více ztížila celkovou situaci v dopravě, ve které figuruje na jedné straně Dopravní sdružení obcí Jablonecka, na druhé DPMLJ, u kterého si DSOJ služby objednává, a zároveň i firma BusLine jako subdodavatel.

Zasedání města se nezúčastnil nikdo z vedení dopravního podniku. „Jsem překvapen, že nikdo nedorazil, ačkoli jsme pozvánky zaslali. Myslím, že DSOJ není pro dopravní podnik roční zakázkou okolo osmdesáti milionů malým zákazníkem,“ dodal Vele. Na zasedání rovněž nedorazil ani nikdo za vední města Liberec.

Dopravní situaci se snaží město řešit již od 25. června, kdy společnost BusLine podala výpověď. Ta by měla dopravu zajišťovat do konce roku 2019. Nyní ale hrozí, že by se mohla doprava zastavit již 25. ledna. „Městská hromadná doprava je v Jablonci zajišťována na základě smlouvy mezi DMPLJ a DSOJ. Celý výkon pak zajišťuje společnost BusLine. Já doufám, že to tak bude až do konce roku 2019,“ sdělil primátor Petr Beitl.

Vše navíc komplikuje i předvolební období. Otázku uhrazení požadované částky tak možná bude řešit již nové zastupitelstvo po říjnových volbách. Z usnesení mimořádného zasedání nicméně vyplývá, že DSOJ zatím žádnou úhradu provádět nebude.

„Podle mého je tato fakturace neoprávněná, jelikož veškeré vzájemné pohledávky jsou vyrovnány, nicméně je pro nás nyní důležité získat právní pohled,“ řekl Tomáš Levinský, předseda svazku obcí.

 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto BusLine

Štítky BusLine, MHD, DPMLJ, DSOJ

 


 

Kam dál?

Místo v obchodě si oblečení obstaral na balkóně

čtvrtek, 13. září 2018, 13:55

Zatím neznámý pachatel si pravděpodobně chtěl ušetřit několik stovek korun a zároveň obnovit svůj šatník. Místo do obchodu tak...

Konflikt cyklistů s řidičem autobusu. Všechno odstartovalo zatroubení

čtvrtek, 13. září 2018, 06:01

Už koncem ledna došlo k incidentu mezi skupinou cyklistů a řidičem autobusu, policie zveřejnila detaily ale až teď. Na silnici ve...

Jablonecká radnice se vrací do minulosti v moderním pojetí

středa, 12. září 2018, 14:21

Radnici v Jablonci nad Nisou poslední roky doprovází rozsáhlé opravy, ty mají za cíl vrátit budově původní podobu, tak jak ji...

Na Jablonecku a Semilsku bude dalších deset let jezdit BusLine

středa, 12. září 2018, 07:01

Regionální dopravu na Semilsku a Jablonecku budou i v příštích letech zajišťovat autobusy BusLine. Firma zvítězila ve veřejné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.