Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radnice projednávala situaci ve veřejné dopravě i předžalobní výzvu od dopravního podniku

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:49

Včera proběhlo v Jablonci nad Nisou sedmé mimořádné zasedání zastupitelstva. Cílem bylo řešit aktuální situaci v hromadné dopravě. V ten den navíc na radnici přišla od Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DMPLJ) předžalobní výzva na úhradu téměř 18 milionů korun od Dopravního sdružení obcí Jablonecka (DSOJ).

Celková situace okolo zajištění hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou i dalších městech a obcích je poměrně nejasná. To je zřejmé i ze včerejšího zasedání.

Navíc přesně v den konání zasedání přišla výzva. „V deset hodin dopoledne jsem obdržel předžalobní výzvu k úhradě závazku ve výší sedmnáct miliónů devět set tisíc korun,“ uvedl při včerejším jednání náměstek primátora Miloš Vele.

Tato výzva k úhradě podílu příměřeného zisku za rok 2015 ještě více ztížila celkovou situaci v dopravě, ve které figuruje na jedné straně Dopravní sdružení obcí Jablonecka, na druhé DPMLJ, u kterého si DSOJ služby objednává, a zároveň i firma BusLine jako subdodavatel.

Zasedání města se nezúčastnil nikdo z vedení dopravního podniku. „Jsem překvapen, že nikdo nedorazil, ačkoli jsme pozvánky zaslali. Myslím, že DSOJ není pro dopravní podnik roční zakázkou okolo osmdesáti milionů malým zákazníkem,“ dodal Vele. Na zasedání rovněž nedorazil ani nikdo za vední města Liberec.

Dopravní situaci se snaží město řešit již od 25. června, kdy společnost BusLine podala výpověď. Ta by měla dopravu zajišťovat do konce roku 2019. Nyní ale hrozí, že by se mohla doprava zastavit již 25. ledna. „Městská hromadná doprava je v Jablonci zajišťována na základě smlouvy mezi DMPLJ a DSOJ. Celý výkon pak zajišťuje společnost BusLine. Já doufám, že to tak bude až do konce roku 2019,“ sdělil primátor Petr Beitl.

Vše navíc komplikuje i předvolební období. Otázku uhrazení požadované částky tak možná bude řešit již nové zastupitelstvo po říjnových volbách. Z usnesení mimořádného zasedání nicméně vyplývá, že DSOJ zatím žádnou úhradu provádět nebude.

„Podle mého je tato fakturace neoprávněná, jelikož veškeré vzájemné pohledávky jsou vyrovnány, nicméně je pro nás nyní důležité získat právní pohled,“ řekl Tomáš Levinský, předseda svazku obcí.

 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto BusLine

Štítky BusLine, MHD, DPMLJ, DSOJ

 


 

Kam dál?

Motorkář předjížděl v zatáčce auto a skončil v příkopu

pondělí, 10. září 2018, 18:55

Zatáčky mezi Železným Brodem a Loužnicí jsou častými dopravními nehodami vyhlášené. Jinak tomu ani nebylo u motorkáře, který zde...

Řidič na přechodu přehlédl dívku. Ta skončila v nemocnici

středa, 5. září 2018, 13:49

K dopravní nehodě došlo v úterý krátce po sedmnácté hodině v jablonecké Pražské ulici. Na přechodu před zimním stadionem srazil...

Hádka kvůli nepořádku ve městě. Na radnici se řeší, čí je to vina

středa, 29. srpna 2018, 16:26

Rozhádaná koalice těsně před volbami řeší další problém – nepořádek ve městě. Kdo za něj může? Na tom se koaliční partneři...

Jizerkami proběhly dva tisíce běžců. Bedřichov hostil pátý ročník...

neděle, 26. srpna 2018, 09:06

Nejen běžkaři si užívají Jizerské hory. Tentokrát se po trasách legendární Jizerské 50 proháněli běžci v rámci seriálu Běhej...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dopravní odbor nesouhlasí s podobou provizorní lávky v Troji

Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.

Houbař na Ostravsku měl v krvi 8,83 promile. Před výletem do lesa prý jen posnídal dvě pivečka

Houbaře z Ostravska s 8,83 promile alkoholu v krvi ošetřovali v sobotu v nemocnici v Krnově na Bruntálsku. Muž, který si v tamních lesích zlomil kotník, je tak zřejmě novým českým rekordmanem v množství alkoholu v krvi. Případ překvapil i zkušené lékaře. Novináře o tom dnes informoval mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Za první místo na kandidátce SPD 100 tisíc, za třetí 25. Povinné platby dokládají dary i bývalí členové

Tomio Okamura je oblíbeným hostem „alternativního“ internetového rádia Svobodný vysílač. Nedávno se tam při jednom ze svých vystoupení velmi rozzlobil na ty, kdo tvrdí, že se v jeho SPD musely (či stále musí) platit pevné taxy za umístění na kandidátní listině – přinejmenším na prvních třech místech.