Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce vodojemu na Železnobrodsku úspěšně pokračuje, dokončena by měla být do silvestra

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 11:01

Do konce roku by měla být dokončena rekonstrukce vodojemu u obce Bzí na Železnobrodsku. U téměř devadesátiletého objektu byl stavební zásah nutný, místní ale bez vody nejsou.

Rekonstrukce započala v polovině října a dle aktuálních informací postupuje dle plánu. Opravy by tak měly být hotové včas. „V současné době probíhají práce jak vně, tak uvnitř akumulační komory vodojemu,“ komentuje tiskový mluvčí Severočeské vodárenské společnosti, Jiří Hladík

Pitná voda je do zdejšího vodojemu dopravována z vodní nádrže Souš. Během rekonstrukce jsou lidé ze Bzí zásobováni vytvořeným bypassem. „Spotřebitelé zatím žádný výpadek v zásobování pitnou vodou nepocítili,“ dodává Hladík a upozorňuje, že přestože ke krátkodobé odstávce pravděpodobně dojde, budou o ní lidé dostatečně dopředu informováni.

„Taková odstávka by ovšem měla být pouze v řádu hodin,“ zakončuje mluvčí. Cena tohoto projektu se pohybuje okolo 1,48 milionu korun. Do rekonstrukcí na Jablonecku letos investuje Severočeská vodárenská společnost více než 81 milionů korun.

Mezi další právě probíhající projekty patří například oprava kanalizace a vodovodu na Bedřichově nebo rekonstrukce kanalizace v Nákladní ulici v Jablonci nad Nisou.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Humanoid Matylda se už vydal na svou cestu autostopem, míří k...

středa, 31. října 2018, 15:02

Robot Matylda, který se zrodil v jablonecké dílně OpenTechLab, už vyrazil na svou cestu. Autostopem chce dojet až do Pelhřimova,...

Policisté dopadli uprchlého vězně. Schovával se v zahrádkářské kolonii

sobota, 27. října 2018, 16:54

Policistům se podařilo dnes kolem druhé hodiny odpoledne zadržet hledaného vězně, po kterém ve čtvrtek vyhlásili pátrání. Muž...

Zloděje v chatě vyrušila majitelka. Může jít o uprchlého vězně,...

sobota, 27. října 2018, 12:09

V brzkých ranních hodinách volala v sobotu majitelka chaty ve Smržovce na tísňovou linku 158. Důvodem bylo vloupání, zloděj ale z...

Policie pátrá po uprchlém vězni, odešel z firmy v Jablonci

pátek, 26. října 2018, 08:35

Policie pátrá po uprchlém vězni z věznice Rýnovice v Jablonci nad Nisou. Hledaný devětatřicetiletý Marek Ognar odešel ve čtvrtek...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.