Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na přehradu vstoupili první bruslaři. Je to hazard se životem, říká hrázný

 
pondělí, 3. prosince 2018, 15:30

První nedočkavci využili tenkého ledu na „dvojce“, a užívali si tak o víkendu zimních radovánek na hladině jablonecké přehrady. Jen několik metrů od nich přitom místo ledu poskakovaly na hladině vlnky. Podle hrázného je vstup na tenoučký led bláznovstvím.

„Je naprosto nemyslitelné vstupovat na tak tenký led,“ komentuje hrázný vodní nádrže Mšeno Patrik Kadleček. Kdyby se snad po ledě pohybovaly jen děti, dalo by se to vysvětlit dětskou nerozvážností a nerozumem, jenže na hladině bruslili i dospělí lidé a nad tím zůstává rozum stát. 

Nikdo přitom neví, jak přesně je led tlustý. „Nedokážu chování těchto lidí pochopit. Sám bych si na plochu netroufl stoupnout, proto není možné tloušťku ledu ani změřit,“ říká hrázný. „Takové chování je riskování se životem,“ dodává. Přestože vody v těchto dnech není v přehradě mnoho, na některých místech by ani dospělá osoba nedosáhla na dno, natož malé dítě.

Propadnout se ledem rozhodně nemůže být nic příjemného. Tělo se musí vypořádat nejen s momentem překvapení ale i s ledovou vodou. „Teplota vody se aktuálně pohybuje okolo dvou stupňů,“ dodává. Pohybu po přehradě by se měli zatím všichni vyhnout a vyčkat, až bude vrstva ledu opravdu tlustá a chůze po něm bezpečná.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Dívka pátrá po krabici andílků k benefičnímu prodeji, za jejich...

pondělí, 3. prosince 2018, 11:52

Studentka Tereza Šrytrová z Liberce pátrá po krabici plné skleněných a papírových andělíčků, kteří byli určeni k benefičnímu...

Prodloužená tramvaj, nový terminál i změny na náměstí, vyjádřete svůj...

pondělí, 3. prosince 2018, 07:52

V Jablonci se bude zítra diskutovat o budoucnosti města. Vedení tak chce v rámci debaty Plánujte společně s námi zapojit do vizí...

Jablonec pracuje na odstranění bariér přes deset let

sobota, 1. prosince 2018, 11:04

Magistrát Jablonec se rok od roku snaží zpřístupnit všechna místa i lidem s určitým handicapem a umožnit jim pohyb i orientaci po...

Učit se obor budoucnosti? Střední škola otevřela učebnu robotiky

úterý, 27. listopadu 2018, 20:08

Střední průmyslová škola technická v Jablonci nad Nisou má jako první škola v Libereckém kraji robotickou učebnu. Ředitel školy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.