Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostory jablonecké nemocnice prozáří vánoční stromek

 
neděle, 9. prosince 2018, 16:46

Před nemocniční kaplí bude od zítřejšího dne stát vánoční stromek. O jeho nazdobení se stejně jako v předchozích letech postarají seniorky z Klubu jabloneckých seniorů.

„Na ozdoby byl použit zejména filc. Ty budou doplněny o tradiční kuličky i skleněné retro ozdoby,“ uvedla vedoucí Klubu jabloneckých seniorů Blanka Svobodová. Autorky ozdobí stromeček v jednu hodinu odpoledne.

V tu dobu mají lidé možnost zakoupit si i výrobky pacientů vytvořené na oddělení Centra doléčování a rehabilitace Tanvald. Výtěžek z prodeje bude použit na nákup materiálu pro další aktivity pacientů.

Příjemné odpoledne, které se ponese v předvánočním duchu zakončí v 17 hodin adventní koncert v podání pěvkyně Národního divadla Stanislavy Jirků i Marie Fajtové. O klavírní doprovod se postará Jana Holmanová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto centrumjablonec.cz
 


 

Kam dál?

Dívku její otec vystavil nouzi, neplatil jí výživné

neděle, 9. prosince 2018, 09:42

Kvůli neplacení výživného hrozila nezletilé dívce finanční nouze. Její otec jí neplatil výživné téměř dva roky.

Řidiče překvapila ledovka, jízdu nedobrzdil a naboural do náklaďáku

pátek, 7. prosince 2018, 07:45

Řidiče osobního automobilu překvapila namrzlá vozovka. Ulicí Svatopluka Čecha jel příliš rychle a následně nedokázal zabránit...

FOTO: Bezdomovci zapálili neobydlený dům. Rozdělali si v něm oheň

pátek, 7. prosince 2018, 06:01

K požáru neobydleného domu ve Smržovce vyjelo v úterý večer pět jednotek hasičů. Tedy ne k úplně neobydlenému domu. Sházeli se v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.