Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila zeď, špatná statika budovy je nebezpečná

 
středa, 12. prosince 2018, 21:11

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy havarijní, od zítřka dopravně vytíženou jabloneckou ulicí neprojedete. Uzavírka začne ráno mezi sedmou a osmou hodinou ranní.

O uzavírce rozhodlo doporučení statika. „Úplná uzavírka v tomto úseku je bohužel momentálně jediné možné řešení. Musíme zajistit bezpečnost provozu,“ uvedl hejtman Martin Půta. Budova totiž náleží Libereckému kraji. Uzavírka zatím bude platit do odvolání.

Ten musí nyní provést zabezpečovací práce. Ve škole probíhala rekonstrukce v rámci vytváření Centra odborného vzdělávání. Kraj se pokusí situaci vyřešit co nejdříve. „Do pondělí chci znát všechny možné varianty, jak v projektu pokračovat a co nejdříve v tomto místě obnovit dopravu,“ dodal Půta.

Uzavírka nyní ještě více zkomplikuje dopravu, která v už současných klimatických podmínkách není snadná. Silnice vedoucí ulicí Podhorská je totiž hlavním průtahem na Harrachov. Na zajištění plynulé dopravy nyní bude spolupracovat Liberecký kraj, Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic i provozovatel zimní údržby. „O uzavírce je informován poskytovatel zimní údržby. Doufáme, že nedojde k větším dopravním problémům. Přesto jsme v takovém případě připraveni situaci okamžitě řešit,“ sdělil náměstek hejtmana Marek Pieter.

Vozidla nyní budou muset využít objízdnou trasu. „Ta povede po silnici třetí třídy v ulici SNP a ulicí 5. května,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. K havárii došlo už 26. listopadu. Nyní se pracuje na prvních zabezpečovacích opatření, aby byly preventivně ochráněny životy a zdraví lidí, kteří se v blízkosti budovy pohybují.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Zloděj vytáhl ženě peněženku z batohu, policisté upozorňují na kapsáře

středa, 12. prosince 2018, 07:23

Seniorka chtěla zaplatit tisícikorunou, když neměla prodavačka na vrácení, rozhodla se nakoupit jinde. Jenže v dalším obchodě už...

Mladík prchající z ústavu chtěl vykrást večerku, místo toho se poranil

úterý, 11. prosince 2018, 19:55

Vykrást večerku v jabloneckých Pasekách se pokusil mladý chlapec. Jenže jeho počínání zaregistroval všímavý soused a okamžitě...

Policistka zachránila dvouletou holčičku i její rodinu, od smrti...

pondělí, 10. prosince 2018, 18:32

Rodinu zachránili jablonečtí městští strážníci, hrozila jí otrava oxidem uhličitým. Právě rychlý zásah byl v tomto případě...

Prostory jablonecké nemocnice prozáří vánoční stromek

neděle, 9. prosince 2018, 16:46

Před nemocniční kaplí bude od zítřejšího dne stát vánoční stromek. O jeho nazdobení se stejně jako v předchozích letech postarají...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.