Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila zeď, špatná statika budovy je nebezpečná

 
středa, 12. prosince 2018, 21:11

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy havarijní, od zítřka dopravně vytíženou jabloneckou ulicí neprojedete. Uzavírka začne ráno mezi sedmou a osmou hodinou ranní.

O uzavírce rozhodlo doporučení statika. „Úplná uzavírka v tomto úseku je bohužel momentálně jediné možné řešení. Musíme zajistit bezpečnost provozu,“ uvedl hejtman Martin Půta. Budova totiž náleží Libereckému kraji. Uzavírka zatím bude platit do odvolání.

Ten musí nyní provést zabezpečovací práce. Ve škole probíhala rekonstrukce v rámci vytváření Centra odborného vzdělávání. Kraj se pokusí situaci vyřešit co nejdříve. „Do pondělí chci znát všechny možné varianty, jak v projektu pokračovat a co nejdříve v tomto místě obnovit dopravu,“ dodal Půta.

Uzavírka nyní ještě více zkomplikuje dopravu, která v už současných klimatických podmínkách není snadná. Silnice vedoucí ulicí Podhorská je totiž hlavním průtahem na Harrachov. Na zajištění plynulé dopravy nyní bude spolupracovat Liberecký kraj, Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic i provozovatel zimní údržby. „O uzavírce je informován poskytovatel zimní údržby. Doufáme, že nedojde k větším dopravním problémům. Přesto jsme v takovém případě připraveni situaci okamžitě řešit,“ sdělil náměstek hejtmana Marek Pieter.

Vozidla nyní budou muset využít objízdnou trasu. „Ta povede po silnici třetí třídy v ulici SNP a ulicí 5. května,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. K havárii došlo už 26. listopadu. Nyní se pracuje na prvních zabezpečovacích opatření, aby byly preventivně ochráněny životy a zdraví lidí, kteří se v blízkosti budovy pohybují.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Ve veřejné dopravě stále mnoho lidí platí hotovostí, i když je to...

pondělí, 10. prosince 2018, 16:12

Podle informací Koordinátora veřejné dopravy Libereckého kraje (KORID LK) přibylo cestujících využívajících veřejnou dopravu....

Na přehradu vstoupili první bruslaři. Je to hazard se životem, říká...

pondělí, 3. prosince 2018, 15:30

První nedočkavci využili tenkého ledu na „dvojce“, a užívali si tak o víkendu zimních radovánek na hladině jablonecké přehrady....

VIDEO: Podívejte se na poslední jízdu liberecké tramvaje T2R

středa, 21. listopadu 2018, 16:30

Nikde jinde na světě už ve veřejné dopravě nejezdily, jen v Liberci. Ale už ani to neplatí, v sobotu tramvaje s označením T2R...

Už dnes se můžete na silnicích setkat se sněhem a námrazou

úterý, 20. listopadu 2018, 09:24

V horských oblastech kraje již napadlo, sníh by ovšem mohl překvapit nepřipravené řidiče. Meteorologové proto upozorňují, aby...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.