Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila zeď, špatná statika budovy je nebezpečná

 
středa, 12. prosince 2018, 21:11

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy havarijní, od zítřka dopravně vytíženou jabloneckou ulicí neprojedete. Uzavírka začne ráno mezi sedmou a osmou hodinou ranní.

O uzavírce rozhodlo doporučení statika. „Úplná uzavírka v tomto úseku je bohužel momentálně jediné možné řešení. Musíme zajistit bezpečnost provozu,“ uvedl hejtman Martin Půta. Budova totiž náleží Libereckému kraji. Uzavírka zatím bude platit do odvolání.

Ten musí nyní provést zabezpečovací práce. Ve škole probíhala rekonstrukce v rámci vytváření Centra odborného vzdělávání. Kraj se pokusí situaci vyřešit co nejdříve. „Do pondělí chci znát všechny možné varianty, jak v projektu pokračovat a co nejdříve v tomto místě obnovit dopravu,“ dodal Půta.

Uzavírka nyní ještě více zkomplikuje dopravu, která v už současných klimatických podmínkách není snadná. Silnice vedoucí ulicí Podhorská je totiž hlavním průtahem na Harrachov. Na zajištění plynulé dopravy nyní bude spolupracovat Liberecký kraj, Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic i provozovatel zimní údržby. „O uzavírce je informován poskytovatel zimní údržby. Doufáme, že nedojde k větším dopravním problémům. Přesto jsme v takovém případě připraveni situaci okamžitě řešit,“ sdělil náměstek hejtmana Marek Pieter.

Vozidla nyní budou muset využít objízdnou trasu. „Ta povede po silnici třetí třídy v ulici SNP a ulicí 5. května,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. K havárii došlo už 26. listopadu. Nyní se pracuje na prvních zabezpečovacích opatření, aby byly preventivně ochráněny životy a zdraví lidí, kteří se v blízkosti budovy pohybují.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Zloděj vytáhl ženě peněženku z batohu, policisté upozorňují na kapsáře

středa, 12. prosince 2018, 07:23

Seniorka chtěla zaplatit tisícikorunou, když neměla prodavačka na vrácení, rozhodla se nakoupit jinde. Jenže v dalším obchodě už...

Mladík prchající z ústavu chtěl vykrást večerku, místo toho se poranil

úterý, 11. prosince 2018, 19:55

Vykrást večerku v jabloneckých Pasekách se pokusil mladý chlapec. Jenže jeho počínání zaregistroval všímavý soused a okamžitě...

Policistka zachránila dvouletou holčičku i její rodinu, od smrti...

pondělí, 10. prosince 2018, 18:32

Rodinu zachránili jablonečtí městští strážníci, hrozila jí otrava oxidem uhličitým. Právě rychlý zásah byl v tomto případě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.