Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kalamitní stav by mohl zítra padnout, Jabloncem bez obtíží projedete

 
neděle, 13. ledna 2019, 16:46

K odvolání kalamitního stavu v Jablonci nad Nisou dojde pravděpodobně zítra ráno. Situace ale není stále není ideální. Přestože z ulic bylo vyvezeno 3800 tun sněhu, zejména některé chodníky se stále utápějí ve sněhu.

Přestože sníh v Jablonci nahradil déšť, situaci to příliš neulehčilo. „Zejména menší frézy mají s mokrým a těžkým sněhem problém,“ uvedla mluvčí města Markéta Hozová. Město je ale průjezdné, a z toho důvodu by mohlo dojít k ukončení kalamitního stavu.

O něco horší situace než na silinicích panuje na chodnících. Přestože chodníky v místech, která jsou zařazená v plánu zimní údržby, jsou dle informací bez závalů, na mnoha místech včetně centra města po nich nejsou ani památky a lidé musí obcházet místa po vozovce. Obleva s sebou navíc přináší uvolňující se sníh, který padá ze střech domů.

Zde mluvčí města upozorňuje obyvatele, kteří shazují ze svých střech sníh na zem, že jsou povini se postarat i o jeho úklid.

Ukončení kalamitního stavu tak pro pracovníky Technických služeb výraznou změnou nebude. Nadále budou odklázet sníh, odvážet ho a postupně rozšiřovat právě zmíněné problematické chodníky. Podle Hozové jsou situace složité zejména na sídlištích.

Parkování zadarmo nekončí

Do odvolání zůstavají vypnuté parkovací automaty. „Nadále žádáme řidiče, aby usnadnili práci úklidové technice,“ dodala Hozová. Finální rozhodnutí o ukončení kalamitního stavu vydá zítra ráno Komise zimní údržby.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MMJ
 


 

Kam dál?

Vykradače chalup chytili přímo při činu, navíc byl opilý

neděle, 13. ledna 2019, 09:40

Osmatřicetiletého muže chytili policisté právě když se pokoušel vykrást rekreační chalupu v Lučanech nad Nisou.

Otázka autobusové dopravy v Jablonci je stále ve hře, smlouva s...

sobota, 12. ledna 2019, 14:39

Přestože smlouva BusLine s dopravním podnikem za pár dní vyprší, kdo se o autobusovou dopravu postará, není jasné. Možná si ji...

Poškozenou školu v Jablonci chce Liberecký kraj za skoro sto milionů...

sobota, 12. ledna 2019, 11:00

Budovu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou poškozenou v listopadu při rekonstrukci chce Liberecký kraj nechat...

Chystáte se na první padesátku? Poradíme, na co si dát pozor

pátek, 11. ledna 2019, 13:00

Chystáte se na první Jizerskou 50 a nevíte, co očekávat? Sepsali jsme odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které by Vás před...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.