Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kalamitní stav by mohl zítra padnout, Jabloncem bez obtíží projedete

 
neděle, 13. ledna 2019, 16:46

K odvolání kalamitního stavu v Jablonci nad Nisou dojde pravděpodobně zítra ráno. Situace ale není stále není ideální. Přestože z ulic bylo vyvezeno 3800 tun sněhu, zejména některé chodníky se stále utápějí ve sněhu.

Přestože sníh v Jablonci nahradil déšť, situaci to příliš neulehčilo. „Zejména menší frézy mají s mokrým a těžkým sněhem problém,“ uvedla mluvčí města Markéta Hozová. Město je ale průjezdné, a z toho důvodu by mohlo dojít k ukončení kalamitního stavu.

O něco horší situace než na silinicích panuje na chodnících. Přestože chodníky v místech, která jsou zařazená v plánu zimní údržby, jsou dle informací bez závalů, na mnoha místech včetně centra města po nich nejsou ani památky a lidé musí obcházet místa po vozovce. Obleva s sebou navíc přináší uvolňující se sníh, který padá ze střech domů.

Zde mluvčí města upozorňuje obyvatele, kteří shazují ze svých střech sníh na zem, že jsou povini se postarat i o jeho úklid.

Ukončení kalamitního stavu tak pro pracovníky Technických služeb výraznou změnou nebude. Nadále budou odklázet sníh, odvážet ho a postupně rozšiřovat právě zmíněné problematické chodníky. Podle Hozové jsou situace složité zejména na sídlištích.

Parkování zadarmo nekončí

Do odvolání zůstavají vypnuté parkovací automaty. „Nadále žádáme řidiče, aby usnadnili práci úklidové technice,“ dodala Hozová. Finální rozhodnutí o ukončení kalamitního stavu vydá zítra ráno Komise zimní údržby.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MMJ
 


 

Kam dál?

Vykradače chalup chytili přímo při činu, navíc byl opilý

neděle, 13. ledna 2019, 09:40

Osmatřicetiletého muže chytili policisté právě když se pokoušel vykrást rekreační chalupu v Lučanech nad Nisou.

Otázka autobusové dopravy v Jablonci je stále ve hře, smlouva s...

sobota, 12. ledna 2019, 14:39

Přestože smlouva BusLine s dopravním podnikem za pár dní vyprší, kdo se o autobusovou dopravu postará, není jasné. Možná si ji...

Poškozenou školu v Jablonci chce Liberecký kraj za skoro sto milionů...

sobota, 12. ledna 2019, 11:00

Budovu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou poškozenou v listopadu při rekonstrukci chce Liberecký kraj nechat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.