Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kalamitní stav by mohl zítra padnout, Jabloncem bez obtíží projedete

 
neděle, 13. ledna 2019, 16:46

K odvolání kalamitního stavu v Jablonci nad Nisou dojde pravděpodobně zítra ráno. Situace ale není stále není ideální. Přestože z ulic bylo vyvezeno 3800 tun sněhu, zejména některé chodníky se stále utápějí ve sněhu.

Přestože sníh v Jablonci nahradil déšť, situaci to příliš neulehčilo. „Zejména menší frézy mají s mokrým a těžkým sněhem problém,“ uvedla mluvčí města Markéta Hozová. Město je ale průjezdné, a z toho důvodu by mohlo dojít k ukončení kalamitního stavu.

O něco horší situace než na silinicích panuje na chodnících. Přestože chodníky v místech, která jsou zařazená v plánu zimní údržby, jsou dle informací bez závalů, na mnoha místech včetně centra města po nich nejsou ani památky a lidé musí obcházet místa po vozovce. Obleva s sebou navíc přináší uvolňující se sníh, který padá ze střech domů.

Zde mluvčí města upozorňuje obyvatele, kteří shazují ze svých střech sníh na zem, že jsou povini se postarat i o jeho úklid.

Ukončení kalamitního stavu tak pro pracovníky Technických služeb výraznou změnou nebude. Nadále budou odklázet sníh, odvážet ho a postupně rozšiřovat právě zmíněné problematické chodníky. Podle Hozové jsou situace složité zejména na sídlištích.

Parkování zadarmo nekončí

Do odvolání zůstavají vypnuté parkovací automaty. „Nadále žádáme řidiče, aby usnadnili práci úklidové technice,“ dodala Hozová. Finální rozhodnutí o ukončení kalamitního stavu vydá zítra ráno Komise zimní údržby.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MMJ
 


 

Kam dál?

Policisté pátrají po patnáctileté dívce z Jablonecka

neděle, 6. ledna 2019, 09:10

Jablonečtí policisté v těchto dnech pátrají po patnáctileté Kateřině Horálkové.

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila...

středa, 12. prosince 2018, 21:11

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy...

Na přehradu vstoupili první bruslaři. Je to hazard se životem, říká...

pondělí, 3. prosince 2018, 15:30

První nedočkavci využili tenkého ledu na „dvojce“, a užívali si tak o víkendu zimních radovánek na hladině jablonecké přehrady....

VIDEO: Podívejte se na poslední jízdu liberecké tramvaje T2R

středa, 21. listopadu 2018, 16:30

Nikde jinde na světě už ve veřejné dopravě nejezdily, jen v Liberci. Ale už ani to neplatí, v sobotu tramvaje s označením T2R...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.