Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hřiště v Sokolí ulici i zubní klinika se uchází o titul Stavba roku Libereckého kraje

 
středa, 19. června 2019, 20:14

I stavby v Jablonci nad Nisou se letos ucházejí o cenu Stavba roku. Jablonec má mezi adepty hned tři zástupce. Mezi nimi je Zubní klinika Zubaři Nad Mlýnek, Rodinný dům Mšeno a Sportovní areál v Sokolí ulici.

Letos je navíc celá soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje modernější. Město Jablonec je partnerem a také se podílelo na úpravách soutěže. „Cílem soutěže by mělo být především zlepšení stavební kultury prostředí,“ uvedl náměstek primátora Jakub Chuchlík.

Stavby navíc mohou být oceněny o Cenou veřejnosti. O té rozhodne veřejné internetové hlasování. „Hlasování probíhá až do poloviny října. Lidé mohou dát hlas v kategorii Realizované stavby a Studentské projekty,“ komentoval náměstek. Celkem jsou přihlášená díla posuzována v pěti kategoriích - Cena Karla Hubáčka, Cena Junior, Cena za inovaci, Cena osobnost ve stavitelství a právě Cena veřejnosti.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Jablonec
 


 

Kam dál?

V Lukášově vznikne replika historického pomníku, který připomíná...

středa, 19. června 2019, 10:56

Málokdo si asi všimne, že v malém zarostlém parčíku v Lukášově nedaleko nové silnice do Liberce se nachází zbytky památníku. Nyní...

Jablonecký skatepark je zavřený. Město slibuje nový, ale zatím neví...

úterý, 18. června 2019, 06:52

Jablonečtí skajťáci i bikeři, kteří rádi využívali skatepark u bazénu, teď asi moc nadšení nejsou. Město totiž rozhodlo, že ho...

Šel si zaplavat a z batohu mu mezitím zmizely věci, pozor na to,...

pondělí, 17. června 2019, 14:44

Vyrazit v horkém pařáku k vodě a zchladit uvařené tělo je slast. Jenže shodit ze sebe oblečení a všechny věci nechat bez dozoru...

FOTO: Jel příliš rychle a skončil na střeše, v autě měl přitom syna

pondělí, 17. června 2019, 10:10

Řidič, který včera jel ve své Mazdě, nezvládl v zatáčce řízení a skončil se svým autem na střeše. V autě s sebou přitom měl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".