Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Desné slaví hasiči 145 let, přijďte to s nimi oslavit

 
sobota, 6. července 2019, 08:26

Pokud ještě nemáte na dnešní den žádné plány, můžete vyrazit do Desné, kde Sbor dobrovolných hasičů Desná II oslaví u své hasičské zbrojnice 145 let od svého vzniku.

Program začne v půl desáté. Těšit se můžete na představení techniky i spanilou jízdu. V půl jedenácté proběhne slavnostní předání nového cisternové automobilové stříkačky.

O hodinu později začne spanilá jízda městem. Samotné oslavy se pak rozjedou kolem 13. hodiny. V půl třetí si pak můžete užít ukázku vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Připraveny budou i soutěže, živá hudba a volná zábava.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík

Štítky hasiči, SDH, Desna, oslava,

 


 

Kam dál?

Jablonečtí sprejeři přijdou o legální plochu u přehrady, současný...

pátek, 5. července 2019, 06:00

U jablonecké přehrady se doposud mohli vyřádit sprejeři na betonové zdi mezi druhým a třetím hřištěm. Jenže poslední namalovaný...

Jablonecká radnice se i nadále vrací do třicátých let, rekonstrukce...

čtvrtek, 4. července 2019, 11:15

I v letošním roce bude pokračovat rekonstrukce jablonecké radnice, která díky opravám získává svůj původní vzhled. Letos by mělo...

U Lesní chaty v Bedřichově do sebe ťukla dvě auta. Poprali se řidiči...

čtvrtek, 4. července 2019, 06:12

Došlo k tomu už koncem ledna, policisté ale stále nemají ten případ vyřešený. A tak nyní hledají svědky, kteří si téměř po půl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.