Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Co se zlepší v Jablonci? Obyvatelé poslali přes dvacet námětů

 
úterý, 9. července 2019, 06:02

V rámci participativního rozpočtu vyčlenilo vedení města Jablonce částku více než 1,5 milionu korun, která půjde na některé návrhy, s kterými přišli sami obyvatelé. Nyní město vybírá, které nápady bude možné realizovat.

Na radnici přišlo do konce června celkem 26 návrhů. „Přišly návrhy z celkem šesti čtvrtí. Nejvíce návrhů, celkem devět, přišlo ze Mšena,“ informoval za magistrát Petr Klápště.

Nyní každý návrh podrobně zkoumají úředníci. Důležité je, zda je návrh vůbec realizovatelný nebo jestli je v souladu s územním plánem města. „Pouze v jednom případě jsme zaznamenali závažný nedostatek v podobě chybějícího podpisového archu,“ uvedla Iva Jirmanová, specialistka na strategické plánování. Ani tato osoba by ale o možnost prosadit návrh přijít nemusela, stačí, když chybějící dokument dodá.

A co by vlastně chtěli Jablonečáci vylepšit? Mezi návrhy byly žádosti o pořízení kompostéru, zastínění dětského hřiště nebo obnovu parku či studánky v Kokoníně. Hned dvakrát přišel návrh na zlepšení vyšlapané stezky na Brandlu. Konkrétně se jedná o pěšinu k sídlišti u nemocnice. „Úprava nezpevněné cesty je pro místní velice důležitá,“ dodal Klápště.

O tom, které projekty se nakonec uskuteční rozhodne veřejné hlasování v listopadu. Vítězné návrhy si vyberou sami občané. K samotným realizacím by pak mohlo dojít v příštím roce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky rozpočet, Jablonec,

 


 

Kam dál?

Od známého si půjčil tisíce, když je měl vrátit, utekl

neděle, 7. července 2019, 16:03

Podvodníčkovi z Jablonce naletěl jeho známý, který mu půjčil celkem 16 tisíc. Mladý muž mu slíbil, že peníze vrátí ještě ten den...

Řidiči měli problém s vyjížděním od Rýnovky, teď mají nový výjezd

sobota, 6. července 2019, 11:33

Vybudování nového výjezdu by mělo výrazně zlepšit dopravní situaci a ulehčit vyjíždění řidičům, kteří se snaží odjet z parkoviště...

V Desné slaví hasiči 145 let, přijďte to s nimi oslavit

sobota, 6. července 2019, 08:26

Pokud ještě nemáte na dnešní den žádné plány, můžete vyrazit do Desné, kde Sbor dobrovolných hasičů Desná II oslaví u své...

Jablonečtí sprejeři přijdou o legální plochu u přehrady, současný...

pátek, 5. července 2019, 06:00

U jablonecké přehrady se doposud mohli vyřádit sprejeři na betonové zdi mezi druhým a třetím hřištěm. Jenže poslední namalovaný...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.