Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Co se zlepší v Jablonci? Obyvatelé poslali přes dvacet námětů

 
úterý, 9. července 2019, 06:02

V rámci participativního rozpočtu vyčlenilo vedení města Jablonce částku více než 1,5 milionu korun, která půjde na některé návrhy, s kterými přišli sami obyvatelé. Nyní město vybírá, které nápady bude možné realizovat.

Na radnici přišlo do konce června celkem 26 návrhů. „Přišly návrhy z celkem šesti čtvrtí. Nejvíce návrhů, celkem devět, přišlo ze Mšena,“ informoval za magistrát Petr Klápště.

Nyní každý návrh podrobně zkoumají úředníci. Důležité je, zda je návrh vůbec realizovatelný nebo jestli je v souladu s územním plánem města. „Pouze v jednom případě jsme zaznamenali závažný nedostatek v podobě chybějícího podpisového archu,“ uvedla Iva Jirmanová, specialistka na strategické plánování. Ani tato osoba by ale o možnost prosadit návrh přijít nemusela, stačí, když chybějící dokument dodá.

A co by vlastně chtěli Jablonečáci vylepšit? Mezi návrhy byly žádosti o pořízení kompostéru, zastínění dětského hřiště nebo obnovu parku či studánky v Kokoníně. Hned dvakrát přišel návrh na zlepšení vyšlapané stezky na Brandlu. Konkrétně se jedná o pěšinu k sídlišti u nemocnice. „Úprava nezpevněné cesty je pro místní velice důležitá,“ dodal Klápště.

O tom, které projekty se nakonec uskuteční rozhodne veřejné hlasování v listopadu. Vítězné návrhy si vyberou sami občané. K samotným realizacím by pak mohlo dojít v příštím roce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky rozpočet, Jablonec,

 


 

Kam dál?

Od známého si půjčil tisíce, když je měl vrátit, utekl

neděle, 7. července 2019, 16:03

Podvodníčkovi z Jablonce naletěl jeho známý, který mu půjčil celkem 16 tisíc. Mladý muž mu slíbil, že peníze vrátí ještě ten den...

Řidiči měli problém s vyjížděním od Rýnovky, teď mají nový výjezd

sobota, 6. července 2019, 11:33

Vybudování nového výjezdu by mělo výrazně zlepšit dopravní situaci a ulehčit vyjíždění řidičům, kteří se snaží odjet z parkoviště...

V Desné slaví hasiči 145 let, přijďte to s nimi oslavit

sobota, 6. července 2019, 08:26

Pokud ještě nemáte na dnešní den žádné plány, můžete vyrazit do Desné, kde Sbor dobrovolných hasičů Desná II oslaví u své...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.