Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecký magistrát se dočká nové požární signalizace

 
pátek, 9. srpna 2019, 17:39

Současná požární signalizace v magistrátu v Jablonci pomalu dosluhuje. Rada města schválila výměnu zastaralého zařízení za nové.

Instalace nového zařízení bude probíhat za provozu a neměla by činnost magistrátu v Komenského ulici ovlivnit. „Současná signalizace je v magistrátu od roku 2001. Samozřejmě nemůžeme riskovat, že by v kritické situaci selhala, proto jsme se rozhodli pro výměnu,“ vysvětlil primátor Milan Kroupa.

Nová signalizace bude stát téměř 300 tisíc korun a nainstalována by měla být během měsíce října. „Lidé se nemusí obávat, že by pobočka magistrátu byla uzavřená nebo nějak omezená,“ dodal Kroupa.

Napsal(a) redakce | Foto MMJ
 


 

Kam dál?

Křehká krása nabízí tradiční módní přehlídku i nové umělce ve...

pátek, 9. srpna 2019, 07:42

Oblíbená akce Křehká krása probíhá právě v těchto dnech v Jablonci nad Nisou. Veřejnost láká nejen na celou řadu stánků, ale i na...

Na Smržovce srazilo auto ženu s kočárkem, skončila i s dítětem v...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 19:51

Dnes odpoledne vyjížděli policisté i záchranáři na Smržovku, kde došlo ke střetu osobního vozidla s chodkyní, ta navíc před sebou...

Medailové žně českých dračích posádek na mistrovství Evropy v Seville

čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:48

Na konci července se v rozpálené španělské Seville konalo 18. mistrovství Evropy klubových posádek dračích lodí. Závodilo se jak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.