Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Jablonecká nemocnice už má nové chodby, které vedou do pavilonu intenzivní medicíny

 
neděle, 11. srpna 2019, 08:26

V jablonecké nemocnici pokračuje výstavba moderního pavilonu intenzivní medicíny. V posledních dnech došlo na instalaci dvou propojovacích chodeb, které spojí nový pavilon se současnými budovami.

Jedna z chodeb vede z prostorů, kde se nacházela urologická ambulance. „Tato chodba je umístěna v přízemí. Druhá se nachází v prvním patře vedle chirurgické JIP,“ sděluje mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

Přípravy na ukotvení obou konstrukcí probíhaly už od poloviny července. „Samotná instalace se naštěstí obešla bez problémů,“ komentovala Hybnerová. Celý pavilon intenzivní medicíny by měl být podle předpokladů dokončen v listopadu. „Poté bude zajištěno vnitřní vybavení a stěhování oddělení ARO i chirurgické jednotky intenzivní péče,“ dodala mluvčí. V provozu by měl být pavilon po novém roce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Nemocnice Jablonec
 


 

Kam dál?

FOTO: Křehké krásky představují i odvážné modely

sobota, 10. srpna 2019, 09:42

Asi nejnavštěvovanější částí doprovodného programu Křehké krásy v Jablonci nad Nisou je oblíbená módní přehlídka Made in...

Železniční trať z Tanvaldu do Železného Brodu se dočká obnovy, vyžádá...

sobota, 10. srpna 2019, 07:00

Železniční trať mezi Železným Brodem a Tanvaldem čeká rozsáhlá rekonstrukce. Z toho důvodu ale od 2. září potrvá až do konce...

Jablonecký magistrát se dočká nové požární signalizace

pátek, 9. srpna 2019, 17:39

Současná požární signalizace v magistrátu v Jablonci pomalu dosluhuje. Rada města schválila výměnu zastaralého zařízení za nové.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.