Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Agendy po odvolaných radních převezme Kroupa, vznik nové koalice popírá

 
pátek, 16. srpna 2019, 20:05

Jablonecký primátor Milan Kroupa převezme agendu za radní, které vedení města odvolalo. Všechny záležitosti týkající se možného střetu zájmů primátora, budou posuzovat jak rada, tak zastupitelstvo.

Agendu za dva radní, které ve čtvrtek odvolalo zastupitelstvo v Jablonci nad Nisou, převzal primátor Milan Kroupa. Nově tak budou do jeho pravomoci spadat jak finance a majetek města, tak problematika dalšího rozvoje. Všechny záležitosti, které se budou týkat městské policie a možného střetu zájmů primátora, budou předkládány kolektivním městským orgánům - radě a zastupitelstvu,  informovala dnes mluvčí magistrátu Jana Hajná.

Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se ve čtvrtek rozpadla. Důvodem byl spor o střet zájmů primátora a dlouhodobé neshody uvnitř koalice. Za pomoci hlasů opozičních občanských demokratů a Starostů pro Liberecký kraj zastupitelé odvolali dva radní zvolené za Společně pro Jablonec. Primátor uvedl, že další spolupráci s nimi si neumí představit. O post uvolněného radního pro rozvoj tak přišel Petr Klápště a náměstek pro ekonomiku Štěpán Matek.

Přestože na jednání několikrát zaznělo, že se ANO dohodlo s ODS a Starosty, Kroupa to popřel. Odmítá i vytvoření nové koalice, byť by mu spojení s oběma stranami zajistilo pohodlnou většinu 18 z 30 hlasů v zastupitelstvu. „Já nechci být členem žádné koalice, chci, aby se na vedení města jednoznačně podílelo celé zastupitelstvo,“ řekl.

ODS však plánuje vyzvat ANO k jednání o koalici v příštím týdnu. „Zásadním bodem jednání bude další setrvání Milana Kroupy na pozici primátora a jeho střet zájmů,“ sdělil dnes lídr občanských demokratů Miloš Vele.

Střet zájmů primátora Kroupy spočívá v tom, že se v pozici jednatele společnosti GREPA Networks domáhá po městu zaplacení dvou milionů korun za provoz městského kamerového systému v letech 2016 až 2018. Žádá také odpuštění věcných břemen pro kabely položené v městských pozemcích. Kroupa ve čtvrtek řekl, že jedná o převzetí firmy a vyřešit by to chtěl do konce roku.

Zastupitelstvo ve čtvrtek pověřilo náměstka Jakuba Chuchlíka (Piráti), aby zajistil nezávislý audit současného městského kamerového systému. Bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení na nového dodavatele služeb.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Jablonec
 


 

Kam dál?

6 + 1 důvodů, proč strávit poslední prázdninový víkend na letní...

pátek, 16. srpna 2019, 12:55

V zimě na běžkách, v létě po svých. Už 31. srpna proběhne v Bedřichově závod Běhej lesy Jizerská. Ještě nemáte jasno, co s...

Bouřlivé zastupitelstvo v Jablonci. Primátor přislíbil, že kamerový...

pátek, 16. srpna 2019, 06:00

Při včerejším mimořádném jednání jabloneckého zastupitelstva bylo jasné, že na programu bude zejména kamerový systém, firma Grepa...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

čtvrtek, 15. srpna 2019, 15:31

Dnes od 13 hodin probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.