Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecká ODS by ráda za primátora Jiřího Čeřovského a chce vyjednávat o nové koalici

 
úterý, 20. srpna 2019, 17:47

V Jablonci se nyní řeší, co bude dál. Zatímco primátor Milan Kroupa sdělil, že o vytvoření nové koalice nestojí, strana ODS, která volby vyhrála, chce o nové koalici vyjednávat.

Občanští demokraté chtějí v Jablonci nad Nisou vyjednávat o nové koalici se všemi subjekty v zastupitelstvu. Na primátora navrhují Jiřího Čeřovského, který stál v čele města tři volební období od roku 1994 do roku 2006. Po jednání místní rady ODS o tom informoval místopředseda sdružení Boris Pospíšil. Občanští demokraté volby loni na podzim vyhráli, skončili ale v opozici. Koalici vytvořilo druhé ANO, ta se ale minulý čtvrtek rozpadla.

Dosavadní koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec ztroskotala kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy (ANO) a dlouhodobým neshodám uvnitř koalice. Za pomoci právě hlasů opozičních občanských demokratů a Starostů pro Liberecký kraj zastupitelé odvolali dva radní zvolené za Společně pro Jablonec.

O post uvolněného radního pro rozvoj tak přišel Petr Klápště a náměstek pro ekonomiku Štěpán Matek. Agendu za ně převzal primátor Kroupa a uvedl, že další spolupráci s nimi si neumí představit. Primátor odmítá vytvoření nové koalice, byť by mu spojení s ODS a starosty zajistilo pohodlnou většinu 18 z 30 hlasů v zastupitelstvu. „Já nechci být členem žádné koalice, chci, aby se na vedení města jednoznačně podílelo celé zastupitelstvo,“ řekl.

I pro ODS je ale jeho střet zájmů nepřijatelný. Kroupa v pozici jednatele společnosti GREPA Networks vymáhá po městu zaplacení dvou milionů korun za provoz městského kamerového systému v letech 2016 až 2018. Žádá také odpuštění věcných břemen pro kabely položené v městských pozemcích. Kroupa ve čtvrtek řekl, že jedná o převzetí firmy. „Máme nabídku několika vhodných partnerů, kteří převezmou společnost GREPA a nabídnou její služby v lepším a širším měřítku,“ řekl. Vyřešit to chce do konce letošního roku.

V druhém největším městě v Libereckém kraji vyhrála loni na podzim ODS, která poslední dvě volební období ve městě vládla. Přestože v 30členném zastupitelstvu získala osm mandátů, skončila v opozici. Koalici se tehdy podařilo sestavit druhému ANO, které ve volbách získalo sedm míst v zastupitelstvu. Třetí skončili Piráti, kteří mají pět zastupitelů, čtyři získalo Společně pro Jablonec. V zastupitelstvu jsou také tři zástupci uskupení Starostové pro Liberecký kraj, dva za Novou budoucnost pro Jablonec a jeden z SPD. Sociální demokraté ani komunisté se do zastupitelstva nedostali.

Napsal(a) ČTK | Foto blogspot.com

Štítky koalice, ODS, Jablonec,

 


 

Kam dál?

Konec tramvaje do Jablonce? Rekonstrukce a dostavba za více než...

úterý, 20. srpna 2019, 16:50

Pokud dopravní podnik do konce listopadu nepodá žádost o dotaci, velmi reálně hrozí možnost, že tramvaj mezi Libercem a Jabloncem...

FOTO: Opilý řidič nezvládl zatáčku. V protisměru se srazil s dalším...

úterý, 20. srpna 2019, 06:01

Čelním nárazem skončila jízda pro dva řidiče v sobotu večer. V Bratříkově se vinou jednoho z nich auta srazila. Viník poté...

Na jablonecké radnici je nová pamětní deska, připomíná architekta...

sobota, 17. srpna 2019, 11:32

Ve vestibulu jablonecké radnice je nové pamětní deska věnována architektu Karlu Winterovi. Vytvořena byla z kamene a bronzu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.