Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V ulici Budovatelů by nakonec mělo vzniknout 13 parkovacích míst oproti původním 5

 
úterý, 10. září 2019, 06:00

Město Jablonec nad Nisou v reakci na odvolání, které podali místní podnikatelé proti stavebnímu povolání na stavbu dešťové kanalizace, změnilo projekt na prodloužení tramvaje. Nově by mělo být v ulici Budovatelů 13 parkovacích míst.

Původně se počítalo jen s pěti místy. Po odvolání jabloneckých podnikatelů ale proběhla řada jednání mezi vedením města, projekční kanceláří Valbek a DMPLJ.

Odvolání proti stavebnímu povolení překazilo na poslední chvíli záměr opravit dešťovou kanalizaci. Ráno 2. září se tak již podle plánu uzavřela křižovatka ulic Budovatelů a Poštovní, o pár hodin později se ale opět zprůjezdnila. „V úterý 3. září jsem se sešel se zástupci DMPLJ a projekční kanceláře Valbek, v pátek jsem měl na stole upravený návrh,“ komentoval primátora Milan Kroupa.

Vedení radnice tak doufá, že po této změně by mohlo dojít ke stažení odvolání. „Přestože se podnikatelé odvolali proti rekonstrukci dešťové kanalizace, dlouhodobě upozorňovali, že jejich největšími obavami jsou dopady, které by na jejich podnikatelskou činnost mohlo mít prodloužení tramvaje,“ uvedla mluvčí města Adéla Říhová.

Vzhledem k tomu, že jako jedno z největších negativ považovali podnikatelé úbytek parkovacích míst, rozhodlo se vedení města právě na toto zaměřit. „Podařilo se nám vyřešit jinak tramvajové zastávky a díky tomu jsme zvýšili počet parkovacích míst,“ dodal Kroupa.

Napsal(a) redakce | Foto Město Jablonec
 


 

Kam dál?

Jablonec připravuje nový komunitní plán, místní se k němu mohou...

pondělí, 9. září 2019, 14:45

Až do konce měsíce září se mohou obyvatelé Jablonce vyjádřit ke 4. komunitnímu plánu sociálních a souvisejících služeb...

Aktualizováno 8. září 2019, 16:11

DOPRAVNÍ SITUACE: V Hamrech havaroval osobák, v Liberci se tvoří...

neděle, 8. září 2019, 14:48

Ani nedělní odpoledne se neobešlo bez dopravních nehod. Složky IZS právě zasahují na dvou místech.

FOTO: Mělo ho oslnit slunce, před přechodem narazil do staré škodovky

pátek, 6. září 2019, 19:07

K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne v jablonecké Palackého ulici. Řidič Suzuki Grand Vitara údajně kvůli oslnění sluncem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.