Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česko už zná své dračí mistry – jsou z Jablonce

 
úterý, 10. září 2019, 09:16

O uplynulém víkendu proběhlo v račické Labe aréně Mistrovství ČR dračích lodí 2019. Pátek patřil posádkám malých desítkových lodí na tratích 200 metrů a 1 kilometr, sobota a neděle potom disciplíně královské, tedy lodím dvacítkovým. Ty se utkaly na třech vzdálenostech - sprint 200 metrů, 500 metrů a 2 kilometry. Kláni přineslo nejedno drama s překvapivým výsledkem.

RK Dragons Jablonec měli své zastoupení již v pátek v posádkách juniorských, ženských, open i mix, ten se ale prezentoval pouze na vzdálenosti kilometrové, kde ukořistil ve vlnách kanálu bramborovou medaili. Junioři se svých prvních závodů ujali se ctí, odvezli si krásné šesté místo ve sprintu a bronzový kov na kilometru. Podobnou radost jako mládež měly i ženy z jablonecké přehrady, když ve sprintu konečně po 4 letech prolomily smůlu a poprvé vystoupily na nejvyšší stupínek. I na kilometru si dojely pro zlato s velkým předstihem, a tak se staly dvojnásobnými mistryněmi ČR pro rok 2019. Jejich výsledek byl navíc odměněn i nominací na MS ve Francii v příštím roce. Open se v nadité kategorii držel se ctí a skončil těsně v druhé polovině startovního pole. 

Po úspěšném pátku přinesla sobota ochlazení, ale rozhodně neochladila radost jabloneckého týmu RK Dragons. Ve sprintu si díky skvělým rozjížďkám vyjeli poprvé finále A, kde skončili sice šestí, ale pouhých 5 desetin vteřiny od medaile. O to větší radost přišla večer, když na vzdálenosti 500 m vybojoval mix RK Dragons opět finále A a v něm metu nejvyšší. Poprvé mistry ČR! Junioři RK kralovali i ve své kategorii, takže spokojenost na všech frontách.

Oslavy byly ale jen decentní, aby zbyly síly i na trať nejdelší. Posádka odstartovala na 2 000 metrů pod číslem šest a předjela výsledným časem dvě posádky před sebou a skončila tak s další pomyslnou bramborou. Mezi 18 posádkami z ČR je to i tak úspěch. RK Dragons zaťalo drápek do špičky českého dračího sportu a nezbývá než věřit, že v dalším roce v něm již bude jako doma.

Napsal(a) redakce | Foto Dragons Jablonec
 


 

Kam dál?

V ulici Budovatelů by nakonec mělo vzniknout 13 parkovacích míst...

úterý, 10. září 2019, 06:00

Město Jablonec nad Nisou v reakci na odvolání, které podali místní podnikatelé proti stavebnímu povolání na stavbu dešťové...

Jablonec připravuje nový komunitní plán, místní se k němu mohou...

pondělí, 9. září 2019, 14:45

Až do konce měsíce září se mohou obyvatelé Jablonce vyjádřit ke 4. komunitnímu plánu sociálních a souvisejících služeb...

Aktualizováno 8. září 2019, 16:11

DOPRAVNÍ SITUACE: V Hamrech havaroval osobák, v Liberci se tvoří...

neděle, 8. září 2019, 14:48

Ani nedělní odpoledne se neobešlo bez dopravních nehod. Složky IZS právě zasahují na dvou místech.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.