Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Auto vjelo do cesty rozjetým hasičům s majáky. Řidič osobáku měl obrovské štěstí

 
úterý, 10. září 2019, 14:51

Krátce před pátou hodinou došlo v pondělí k nehodě na křižovatce ulic Palackého a U Kostela v Jablonci. Řidič octávky tam vjel z vedlejší ulice přímo do cesty rozjeté hasičské tatrovce, která jela k zásahu.

„Řidič octavie, který nehodu zavinil, měl štěstí, že srážku s takovým obrem jako je Tatra 815 ustál jen s lehčím zraněním,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.


Kromě toho, že nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, podle policie navíc ignoroval skutečnost, že se jedná o vozidlo s právem přednosti jízdy, které signalizačním zařízením avizovalo jízdu ke krizové situaci. 

Hasiči totiž pospíchali k jiné nehodě, krátce před tímto karambolem totiž v Podhorské ulici v Jablonci havarovalo jiné osobní vozidlo, které po smyku nabouralo do plynové přípojky u rodinného domu, a proto na místě hrozilo nebezpečí úniku plynu.

„K úniku plynu v Jablonci nakonec nedošlo, nicméně za jiných okolností by hasiči nemuseli dojet včas do svého cíle,“ dodala mluvčí.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Česko už zná své dračí mistry – jsou z Jablonce

úterý, 10. září 2019, 09:16

O uplynulém víkendu proběhlo v račické Labe aréně Mistrovství ČR dračích lodí 2019. Pátek patřil posádkám malých desítkových lodí...

V ulici Budovatelů by nakonec mělo vzniknout 13 parkovacích míst...

úterý, 10. září 2019, 06:00

Město Jablonec nad Nisou v reakci na odvolání, které podali místní podnikatelé proti stavebnímu povolání na stavbu dešťové...

Jablonec připravuje nový komunitní plán, místní se k němu mohou...

pondělí, 9. září 2019, 14:45

Až do konce měsíce září se mohou obyvatelé Jablonce vyjádřit ke 4. komunitnímu plánu sociálních a souvisejících služeb...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.