Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Architektonická soutěž odstartovala. Rozhodne o budoucnosti Slunečních lázní

 
čtvrtek, 12. září 2019, 14:49

Pro mnoho Jablonečáků jsou Sluneční lázně takřka povinnou letní zastávkou při procházce kolem přehrady. Tohle místo zná asi úplně každý od těch nejranějších let. Dlouhé roky ale celý objekt poznamenaly a „Slunka“ by si zasloužily opravu. Město nyní vyhlásilo architektonickou soutěž.

V rámci soutěže by se ale nemělo řešit jen samotný vzhled objektu ale i okolí jablonecké přehrady. Přehrada patří k nejvýznamějším dominantám města. „Mnohými Jablonečany je dokonce považována za nejcenější veřejné prostranství města,“ uvedla mluvčí města Jana Hajná.

Jenže nejen podle jablonecké radnice vzhled a stav Slunečních lázní není v současné době nijak valný. „Aktuální podoba Slunečních lází i nejbližšího okolí bohužel snižuje potenciál celého území,“ komentoval náměstek primátora Jakub Chuchlík. A právě to by měla soutěž vyřešit.

Psali jsme: Jak budou vypadat jablonecká Slunka? Rozhodne architektonická soutěž

Zájemci, kteří se chtějí do soutěže zapojit, mohou své návrhy odevzdávat do 15. listopadu do 15 hodin na podatelnu jabloneckého magistrátu. Návrhy bude posuzovat odborná porota. „Ta bude složena ze závislých i nezávislých členů i přizvaných odborníků,“ komentovala Hajná. Tři nejlepší návrhy budou oceněni a následovat budou jednání o zakázce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Jablonec
 


 

Kam dál?

200 000. závodník v historii Jizerské 50: Jsem rád, že jsme...

čtvrtek, 12. září 2019, 08:39

V Česku není závod, který by se mohl pochlubit 200 000. závodníkem. Jizerské 50 se to povedlo před 53. ročníkem a tím šťastným se...

Nová koalice v Jablonci jen tak nebude. ODSka se s ANO nedohodla

čtvrtek, 12. září 2019, 06:03

Na novou koalici to v Jablonci zatím nevypadá. Ztroskotala veškerá jednání mezi ANO a ODS. Občanští demokraté se tak nyní...

FOTO: Vážná nehoda u Dalešic. Řidič s autem vylétl ze silnice, je...

úterý, 10. září 2019, 19:09

Krátce před třetí hodinou došlo k vážné nehodě v katastru obce Dalešice na Jablonecku. Řidič auta tam vylétl ze silnice a těžce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.