Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zastavte se v kraji, kde se nespěchá

 
čtvrtek, 10. října 2019, 12:34

Tímto heslem vás přivítají Příchovice, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Naše pozvánka míří konkrétně do Areálu U čápa.

Ubytování v komfortních pokojích je dostupné po celý rok. Vyžití nabízí Penzion U Čápa i při nepřízni počasí. Můžete tu usednout na pohodlnou pohovku s knihou, zahrát si kulečník, odpočinout si v sauně anebo si pohrát s dětmi v herně.

Stylová restaurace v čele s výborným šéfkuchařem nabízí česká poctivá jídla i místní speciality. Ochutnat zde můžete také pivo zdejšího minipivovaru, který tu funguje od roku 2015. Hlavní značkou je 12% nefiltrovaný ležák Světoběžník. Dále pak pivovar nabízí speciály jako je Vídeňák 11%, Polotmavé nebo Černé 13% a IPA 14%.

Od jara do podzimu nabízí zábavu i odpočinek Lesopark Na Sluneční. Najdete tu originální prolézačky a houpačky. A již od penzionu do Lesoparku vede Pohádková stezka, díky které znovu objevíte svět fantazie, a ve dřevě a kamenech budete hledat pohádkové bytosti. Areál U Čápa je také ideálním výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety.

Celoročně tu můžete navštívit unikátní rozhlednu Maják Járy Cimrmana, který tu stojí již od roku 2013. V blízkosti majáku máte jedinečnou možnost navštívit Muzeum Cimrmanovy doby, jež je prvním oficiálním muzeem českého génia a dobrodruha. Expozice se pyšní množstvím autentických památek na pobyt génia na Liptákovsku.

V zimě máte možnost vyzkoušet Skiareál U Čápa, který se nachází v těsné blízkosti penzionu a restaurace. Lyžařské umění tu mohou trénovat jak děti, tak i zkušení jezdci. Skiareál nabízí také služby lyžařské školy, servis a půjčovnu lyží. V okolí areálu se můžete napojit na řadu upravovaných běžeckých tras.

 


 

Kam dál?

Silnice z Jablonce na Dolní Černou Studnici je hotová

středa, 9. října 2019, 06:00

Kraj dokončil rekonstrukci silnice třetí třídy č. 2879 vedoucí z Jablonce nad Dolní Černou Studnici. Řidiči si tak nyní užijí...

Obyvatelé Jablonce mohou do konce října žádat o dotaci na čistírny...

úterý, 8. října 2019, 10:40

Bydlíte v Jablonci a plánujete si postavit malou čistírnu vody nebo kanalizační přípojku? Pak si můžete až do konce měsíce...

Nedobrzdil a naboural do auta před sebou. V krvi měl 2,5 promile

úterý, 8. října 2019, 06:28

Bez řidičáku zato ale s alkoholem v krvi usedl za volant vozu značky Hyundai. Do plánovaného cíle ale už nedojel, v Desné totiž...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.