Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonec čeká v říjnu hned několik uzavírek, které ovlivní dopravu

 
čtvrtek, 10. října 2019, 17:50

Jablonecký magistrát informoval o plánovaných uzavírkách, které v měsíci říjnu ovlivní místní dopravu. V plánu jsou celkem tři uzavírky.

První uzavírka se dotkne ulic Rooseveltova a Na Roli, kde se bude pracovat na prodloužení vodovodního řádu. „Jedná se o úplnou uzavírku, která potrvá až do 31. října,“ uvedla Jana Fričová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Do poloviny října také neprojedou řidiči úsekem o délce pět metrů v ulici Stavební na Vrkoslavicích. „Ulice bude uzavřena od křižovatky s ulicí Petřínská,“ komentovala Fričová a vysvětlila, že důvodem je stavba vodovodní, kanalizační a plynovodní přípojky.

Třetí uzavírka způsobená pokládáním kabelu nízkého napětí pro změnu potrvá od 15. října do konce měsíce v ulici V Pekle u křižovatky s ulicí Pekelská. Naštěstípro řidiče se všechny uzavírky dají bez problému objet přilehlými ulicemi.

Napsal(a) redakce | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Zastavte se v kraji, kde se nespěchá

čtvrtek, 10. října 2019, 12:34

Tímto heslem vás přivítají Příchovice, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Naše pozvánka míří konkrétně do Areálu U čápa.

Silnice z Jablonce na Dolní Černou Studnici je hotová

středa, 9. října 2019, 06:00

Kraj dokončil rekonstrukci silnice třetí třídy č. 2879 vedoucí z Jablonce nad Dolní Černou Studnici. Řidiči si tak nyní užijí...

Obyvatelé Jablonce mohou do konce října žádat o dotaci na čistírny...

úterý, 8. října 2019, 10:40

Bydlíte v Jablonci a plánujete si postavit malou čistírnu vody nebo kanalizační přípojku? Pak si můžete až do konce měsíce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.