Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

FOTO: Dnes začal charitativní prodej více než tisícovky slonů na podporu onkologicky nemocných

středa, 12. prosince 2018, 19:55Liberecko
 

Dnes začal v Obchodním centru Forum charitativní prodej slonů. Výtěžek půjde onkologicky nemocným lidem, které Centrum Amelie podporuje. Prodej potrvá až do pátku do 20 hodin.

 

Čtyřicet osm splněných přání radními a úředníky. Děti z diagnostického ústavu dostanou dárky

středa, 12. prosince 2018, 18:48SpolečnostLiberecko
 

Již v roce 2014 vznikla na Krajském úřadu v Liberci tradice Strom splněných přání. Tedy obdarovat potřebné drobnostmi. V této předvánoční aktivitě putovaly dárky pro děti z dětských a azylových domovů. Letos se síly členů rady a zaměstnanců úřadu...

 

FOTO: Přes noc nasněžilo až dvacet centimetrů. Těžký sníh láme stromy

středa, 12. prosince 2018, 09:11SpolečnostLiberecko
 

Přes padesát výjezdů měli v noci na dnešek hasiči v Libereckém kraji. Těžký mokrý sníh láme stromy, které pak zablokují silnice, došlo také k sedmi nehodám. Přes noc napadlo až dvacet centimetrů sněhu, silnice jsou ale sjízdné, někde leží vrstva...

 

Muž kličkoval po silnici, ohrožoval ostatní řidiče

středa, 12. prosince 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Přestože zpráv o opilých řidičích, kteří se vybourali, nebylo napsáno málo, jejich počet příliš neklesá. Dalším příkladem je muž z Liberce.

 

Pivní kvíz ve Šnytu nabídne degustaci i lákavou výhru v podobě pivních lázní

úterý, 11. prosince 2018, 16:02Liberecko
 

Pokud milujete chmelový mok a na čtvrteční večer ještě nemáte plány, pak byste jistě neměli chybět ve Šnytu na Sokolské ulici. Koná se tu pivní kvíz.

 

Konec přeplněného Šalďáku? Liberec vidí záchranu ve vybudování Nové Pastýřské

úterý, 11. prosince 2018, 14:42DopravaLiberecko
 

Centrum Liberce protne zcela nová silnice, ta povede z ulice Sokolská na Tržní náměstí. Stavba by měla přinést úlevu řidičům, kteří každodenně ve špičce jedou přes Šaldovo náměstí i obyvatelům Rumjancevovy ulice.

 

Neboj se vrátit domů. Do Liberce přijede diskutovat zakladatelka hospicového hnutí

úterý, 11. prosince 2018, 12:20SpolečnostLiberecko
 

Hlavním hostem dalšího večera v Knihkupectví Fryč bude zakladatelka hospicového hnutí u nás Marie Svatošová. Hlavním tématem bude právě péče o dlouhodobě nemocné, zapojení příbuzných a také vzájemná komunikace. Beseda startuje v úterý v 18 hodin.

 

První sněžení komplikuje dopravu. Nehoda ráno zablokovala rychlostku na Liberec

úterý, 11. prosince 2018, 11:00SpolečnostLiberecko
 

Poprvé výrazněji zasněžilo a hned z toho byly problémy na silnicích. Už ráno havarovalo nedaleko sjezdu na Jablonec ve směru na Liberec auto a silnice desítky minut stála. A komplikace jsou i v dalších částech kraje.

 

Dopravní výchova zážitkem v Libereckém kraji

úterý, 11. prosince 2018, 09:21DopravaLiberecko
 

Zážitkový dopolední program s názvem „Kamarádím se s Markétou, proto vím, jak se chovat bezpečně v silničním provozu“ v roce 2018 absolvovalo více než 5 000 dětí a žáků z Libereckého kraje. Seminář pro pedagogy, který je také zážitkovou formou,...

 

Zloděj odnesl atrakci na focení z vánočních trhů. Našla se poničená v ulici Na Poříčí

úterý, 11. prosince 2018, 09:13KrimiLiberecko
 

Policisté hledají vandala, který během páteční noci ukradl atrakci na focení z libereckých vánočních trhů na náměstí před radnicí. Atrakce se sice druhý den našla, jenže poničená a posprejovaná.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.