Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Více než polovina lidí si v Česku myslí, že si za znásilnění může žena sama

pátek, 9. listopadu 2018, 08:35SpolečnostLiberecko
 

Téměř tři pětiny dospělých v Česku si myslí, že si za znásilnění v jistých případech mohou ženy samy. Díl odpovědnosti mají, pokud se buď chovaly koketně, nebo byly opilé, měly sexy oblečení, neřekly muži jasné ne, šly bez doprovodu opuštěným...

 

Podnapilý agresor zaútočil na svou partnerku, mlátil ji a ohrožoval nožem

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 18:59Liberecko
 

Vyhrožování, nadávkám i mnoha úderům pěstmi musela čelit žena z Vratislavic nad Nisou. Tu napadl její partner, který byl silně pod vlivem alkoholu.

 

Charitativní bazar nabídne stovky kabelek. Výtěžek podpoří děti bez obědů

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 13:38SpolečnostLiberecko
 

Stovky kabelek všech barev, velikostí i značek budou k mání na Kabelkovém bazaru. Pátý ročník charitativní akce se koná už tuto sobotu 10. listopadu 2018 v OC Forum Liberec.

 

POCTY HEJTMANA 2018: Jeho životem jsou knihy. Dalším oceněným je Roman Karpaš

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 12:06SpolečnostLiberecko
 

Roman Karpaš je autor a spoluautor řady vlastivědných publikací zaměřených na území Libereckého kraje. Spolupracuje na nich i se svou manželkou Márií, pocházející ze Slovenska. Zcela výjimečně je dílo řady rozsáhlých publikací, které se věnují...

 

Restaurace Bílý Mlýn připravila speciální svatomartinské menu

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 11:11SpolečnostLiberecko
 

Již tradičně si v restauraci Bílý Mlýn u liberecké přehrady připomenou svátek svatého Martina. Tým šéfkuchaře Marka Jelínka připravil výjimečné husí speciality doplněné o mladá vína.

 

Neděle před radnicí bude patřit Svatomartinskému trhu

středa, 7. listopadu 2018, 13:00KulturaLiberecko
 

Velký Svatomartinský trh proběhne v neděli před libereckou radnicí. Lidé ochutnají například mladá vína a spoustu specialit a samozřejmě si nakoupí od prodejců, kteří na trhy jezdili celou letošní sezónu.

 

Na Slovensku euro funguje, v Česku by mohlo také

středa, 7. listopadu 2018, 12:23Liberecko
 

Studenti Technické univerzity v Liberci debatovali s odborníky na problematiku eura. Setkání na téma „Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne“ navštívily desítky mladých lidí z řad studentů, kteří se zájmem poslouchali a aktivně se zapojili do debaty.

 

Hledá se nájemce autokempu v Hejnicích. Zájemci se mohou hlásit do 19. listopadu

středa, 7. listopadu 2018, 12:06SpolečnostLiberecko
 

Město Hejnice oznámilo záměr pronajmout areál autokempu v Hejnicích, který se nachází v těsné blízkosti přírodního koupaliště. Areál o rozloze více ne 13 tisíc metrů čtverečních zahrnuje budovu recepce, dřevěné chatky i společné kuchyňky. Nový...

 

Za smrt lyžaře na Ještědu soud potrestal záchranáře. Dostal podmínku

středa, 7. listopadu 2018, 11:11KrimiLiberecko
 

Odvolací krajský soud v Liberci potvrdil podmíněný trest jednašedesátiletému záchranáři horské služby za usmrcení z nedbalosti. Rozhodnutí je pravomocné. Do čtyřkolky řízené záchranářem loni v lednu ve skiareálu na Ještědu čelně narazil na...

 

Cyklostezka na Rádle i nová cesta do oldřichovského sedla jsou hotové

středa, 7. listopadu 2018, 08:35Liberecko
 

Cyklostezka vedoucí z Rádla na Milíře je dokončena, první cyklisté ji mohou otestovat. Pěší turisté naopak ocení novou lesní cestu z Oldřichova do oldřichovského sedla.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.