Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Speciální tygří dresy se vydražily za neskutečných tři sta tisíc korun

neděle, 4. listopadu 2018, 18:25HokejLiberecko
 

Výroční dresy se státním znakem oblékli liberečtí Tygři pouze jednou, a to na první část zápasu s Plzní na konci října. Přesto o tyto jedinečné kousky byl mezi fanoušky neskutečný zájem. V aukci se dresy vydražily celkově za 352 000 korun.

 

Frýdlantské nemocnici se blýská na lepší časy, do června by jí měla odkoupit krajská nemocnice

neděle, 4. listopadu 2018, 15:03Liberecko
 

Do nemocnice ve Frýdlantě by se mohli navrátit lékaři a zlepšit by se mohla i péče o pacienty. Na lepší budoucnosti nemocnice bude spolupracovat Liberecký kraj, město Frýdlant i Krajská nemocnice Liberec.

 

Komunitní centrum Tulipán připravilo na listopad pestrý program

neděle, 4. listopadu 2018, 09:48Liberecko
 

Během tohoto měsíce mohou lidé vyzkoušet v Tulipánu například bubenický workshop, kroužek českého jazyka, počítačový kurz nebo kroužek keramiky.

 

Do konce listopadu se bude v Liberci svážet bioodpad

neděle, 4. listopadu 2018, 06:58Liberecko
 

Už jen jeden měsíc mohou využívat obyvatelé Liberce své hnědé nádoby na biodopad. Těch je po městě více než tři tisíce. Hromadný rozvoz nádob se letos neuskutečnil.

 

K nehodě dvou osobáků na Frýdlantsku vyrážel odpoledne vrtulník

sobota, 3. listopadu 2018, 21:05KrimiLiberecko
 

Ani v sobotu si policisté a zdravotníci neodpočinou. Dnes kolem jedné hodiny odpolední jednotky integrovaného záchranného systému ke střetu dvou osobních automobilů na Frýdlantsku.

 

Muž ukradl vystavený kočárek, přestože neměl dítko, které by do něj uložil

sobota, 3. listopadu 2018, 15:02KrimiLiberecko
 

Kočárek je krásnou, ale také velmi nákladnou součástí mateřské výbavičky. Většinou jejich vzhled a krásu posuzují nastávající maminky, tentokrát padl ale kočárek vystavený v obchodním centru v Liberci do oka muži.

 

Nadace Euronisa připravuje další benefiční aukci uměleckých předmětů, zapojit se může každý

sobota, 3. listopadu 2018, 13:25Liberecko
 

Charitativní aukce uměleckých děl se uskuteční již po dvaadvacáté. Zázemím aukce je Oblastní galerie Liberec, kde můžete nyní vidět předměty, které budou vydraženy.

 

Ve Frýdlantu odhalí dva památníky věnované obětem první světové války

sobota, 3. listopadu 2018, 07:05Liberecko
 

Městu Frýdlant se po letech podařilo získat finanční prostředky na obnovu dvou památníků, které připomínají oběti první světové války. K slavnostnímu odhalení dojde příští neděli.

 

Návštěvníci Malého divadla si užijí většího komfortu v podobě nových židlí

pátek, 2. listopadu 2018, 19:13Liberecko
 

Nyní můžete představení v Malém divadle sledovat z nových pohodlných židlí. Náhrady se dočkaly i orchestrální židle z Šaldova divadla.

 

Liberec od července provozuje krematorium sám. Do oprav už město dalo deset milionů

pátek, 2. listopadu 2018, 15:45SpolečnostLiberecko
 

Ve velmi špatném technickém stavu si město v červenci převzalo krematorium od jeho provozovatele. Za čtyři měsíce už muselo do budovy a jejího vybavení investovat asi deset milionů korun. Krematorium přitom na konci října připomnělo významné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.