Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Liberecký Jarmark 2018? Druhý červnový víkend bude patřit právě jemu

neděle, 27. května 2018, 16:13KulturaLiberecko
 

Dvoudenní jarmark proběhne ve dnech 9. – 10. června před libereckou radnicí. K vidění budou nejrůznější představení a k případnému zakoupení ruční výrobky nebo historické oděvy. Večerní sobotní program pak láká na pochodňový průvod, ohnivou show...

 

Cizinec pobýval na území ČR. Před lety byl ale z České republiky na dobu neurčitou vyhoštěn

neděle, 27. května 2018, 13:51KrimiLiberecko
 

Devětapadesátiletému cizinci byl uložen trest vyhoštění. On se na území České republiky přesto zdržoval. Trest odnětí svobody mu hrozí až v případě, že by porušil podmínku, která mu byla uložena.

 

Kvůli agresivnímu řidiči musel prudce brzdit a havaroval. Viník ujel, policie ho hledá

pátek, 25. května 2018, 18:30KrimiLiberecko
 

K dopravní nehodě se zraněním došlo ve středu ráno na silnici 13 u Bílého Kostela. Agresivní řidič tam nebezpečně předjížděl, další auto muselo prudce brzdit a havarovalo. Viník ale od nehody ujel. Policie po něm pátrá a uvítá i svědectví od...

 

FOTO: Liberecké náměstí ožilo. Slavná operní zpěvačka si zazpívala s dětmi

pátek, 25. května 2018, 10:52KulturaLiberecko
 

Ve čtvrtek 24. května se před libereckou radnicí, spolu se slavnou operní divou Magdalenou Koženou, sešli žáci z mnoha hudebních škol, aby prostřednictvím svého umu vnesli radost do našich srdcí.

 

Město prodá věci ze ztrát a nálezů, pro které si nikdo nepřišel

pátek, 25. května 2018, 06:01Drbna RadilkaLiberecko
 

Dva stany, sekačka na trávu, ale i struhadlo z Ikey. Ztráty a nálezy v Liberci jsou plné originálních, zapomenutých předmětů. Město ale po nějaké době může tyto věci prodat, což také udělá. Zbaví se jich najednou a získá je ten, kdo takzvanou...

 

Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší radar před tunelem

čtvrtek, 24. května 2018, 18:30DopravaLiberecko
 

Tohle téma se vrací v nepravidelných intervalech. Radar před libereckým tunelem má měřit a především posílat pokuty řidičům, kteří zde překračují rychlost. Podle informací Drbny tomu tak ale není, i když radar je na ostré měření připraven.

 

Má to smysl – aneb jak šly děti zachránit svět. Tak zní název dětského divadelního představení

čtvrtek, 24. května 2018, 12:41KulturaLiberecko
 

Tento pohádkový příběh si klade za cíl přimět nejen děti, aby se zamyslely nad svým chováním vůči přírodě. Představení se uskuteční v neděli 3. června od 15 hodin v Malém divadle.

 

Slevy na jízdné pro seniory a studenty? Podobnou výhodu chystá i Liberec v MHD

středa, 23. května 2018, 18:30DopravaLiberecko
 

Zatímco vláda připravila nařízení, podle kterého studenti do 26 let a senioři nad 65 budou ve vlacích a autobusech jezdit se 75 procentní slevou, v autobusech a tramvajích dosud zůstávají původní ceny. To by radnice chtěla změnit a od září by se...

 

Regulovčík 2018 aneb jak praporčík z Jablonce podruhé obhájil putovní pohár. Ten už mu ale zůstane

středa, 23. května 2018, 14:24DopravaLiberecko
 

Ve středu 23. května se opět uskutečnilo krajské kolo soutěže s názvem Regulovčík. Akce proběhla tradičně na frekventované křižovatce ulic Žitavská a Švermova. Již popáté vyhrál praporčík Ota Uchytil z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

 

Kam s dětmi v sobotu? Přeci na liberecké dopravní hřiště

středa, 23. května 2018, 10:52SpolečnostLiberecko
 

Městská policie si připravila pestrý program nejen pro děti. V sobotu 26. května od 10 hodin se můžete těšit na nejrůznější dopravní soutěže a ukázky. Letos se policisté chtějí zaměřit především na bezpečnost v dopravě.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.