Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Má to smysl – aneb jak šly děti zachránit svět. Tak zní název dětského divadelního představení

čtvrtek, 24. května 2018, 12:41LibereckoKultura
 

Tento pohádkový příběh si klade za cíl přimět nejen děti, aby se zamyslely nad svým chováním vůči přírodě. Představení se uskuteční v neděli 3. června od 15 hodin v Malém divadle.

 

Slevy na jízdné pro seniory a studenty? Podobnou výhodu chystá i Liberec v MHD

středa, 23. května 2018, 18:30DopravaLiberecko
 

Zatímco vláda připravila nařízení, podle kterého studenti do 26 let a senioři nad 65 budou ve vlacích a autobusech jezdit se 75 procentní slevou, v autobusech a tramvajích dosud zůstávají původní ceny. To by radnice chtěla změnit a od září by se...

 

Regulovčík 2018 aneb jak praporčík z Jablonce podruhé obhájil putovní pohár. Ten už mu ale zůstane

středa, 23. května 2018, 14:24LibereckoDoprava
 

Ve středu 23. května se opět uskutečnilo krajské kolo soutěže s názvem Regulovčík. Akce proběhla tradičně na frekventované křižovatce ulic Žitavská a Švermova. Již popáté vyhrál praporčík Ota Uchytil z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

 

Kam s dětmi v sobotu? Přeci na liberecké dopravní hřiště

středa, 23. května 2018, 10:52LibereckoSpolečnost
 

Městská policie si připravila pestrý program nejen pro děti. V sobotu 26. května od 10 hodin se můžete těšit na nejrůznější dopravní soutěže a ukázky. Letos se policisté chtějí zaměřit především na bezpečnost v dopravě.

 

Řidička ve Frýdlantě měla přehlédnout cyklistu, ten do auta narazil. Policisté hledají svědky

úterý, 22. května 2018, 14:46KrimiLiberecko
 

Policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo v pátek 18. května před pátou hodinou odpoledne v Komenského ulici ve Frýdlantě. Řidička tam měla vjet do cesty cyklistovi, který do auta narazil a zranil se. A jelikož se nejspíš oba neshodli na...

 

Dobročinná sbírka odstartovala. Místní pomáhají místním prostřednictvím místních, říká hejtman

úterý, 22. května 2018, 09:33SpolečnostLiberecko
 

V pondělí 21. května se uskutečnilo slavností zahájení dobročinné sbírky nadace Euronisa s názvem Pozvedněte slabé. Akce proběhla v libereckém Imperialu, kam ji přišel podpořit i dlouholetý patron Jiří Lábus.

 

Starší žena z Liberecka se měla stát obětí podvodníka. Zeť však přišel včas

pondělí, 21. května 2018, 15:23KrimiLiberecko
 

Další ohavný případ, kdy neznámý muž téměř obral seniorku o všechny její úspory, se stal v pátek 11. května v Chrastavě. Podvodník chtěl z této důvěřivé ženy vylákat peníze prostřednictvím telefonních hovorů. Naštěstí vše dobře dopadlo.

 

Zloděj se během noci pokusil vykrást faru v centru Liberce

pondělí, 21. května 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Liberecká farnost během několika týdnů řeší druhou nepříjemnost. Nejprve na konci března neznámý pachatel ukradl vzácný kříž z kostela sv. Antonína na Sokolovském náměstí, a teď se před pár dny snažil někdo vloupat přímo do fary.

 

Příčina požáru v Jindřichovicích? Zatím se neví, možností je několik

sobota, 19. května 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Příčinu požáru štěpky v bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem policie zatím nezná. Verzí je mnoho a vyšetřování zřejmě bude na delší dobu. Požár hasiči ve Frýdlantském výběžku likvidovali na začátku tohoto týdne tři dny, podle prvních...

 

Už víte, jaký je pohled z druhé strany? Zkuste si práci chovatele

pátek, 18. května 2018, 19:25SpolečnostLiberecko
 

Díky speciálnímu programu, který má v repertoáru liberecká zoologická zahrada, se může každý, kdo dovršil věku 18 let, stát na jeden den zaměstnancem této instituce.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.