Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Liberecký kraj může využívat Ještěd k propagaci

středa, 11. července 2018, 16:00LibereckoZprávy
 

Licenční smlouvu na následujících pět let uzavře Liberecký kraj s dědici autorských práv. Za možnost využívat vyobrazení Televizního vysílače a hotelu Ještěd zaplatí 100 tisíc korun.

 

Město plánuje revitalizaci sídliště ve Vesci

středa, 11. července 2018, 11:10LibereckoZprávy
 

Okolí panelových domů v ulici Jeřmanická by se mohlo radikálně proměnit. V současné době uveřejnilo vedení města na svém webu možné finální podoby a vyzývá obyvatele k vyjádření svého názoru.

 

Opilý řidič na sebe upozornil vypnutými světly

středa, 11. července 2018, 08:00KrimiLiberecko
 

Podezřelé vozidlo zastavila policejní hlídka v Horním Hanychově. V brzkých sobotních hodinách tudy projížděl čtyřiačtyřicetiletý muž, aniž by měl rozsvícené světlomety.

 

Mladík na drogách okusoval v libereckém obchodním centru boty. Chtěl je ukrást

středa, 11. července 2018, 06:01KrimiLiberecko
 

Nové boty si chtěl pořídit dvacetiletý muž v jednom z libereckých obchodních center. Jenže za ně nechtěl platit. V neděli v 16 hodin ho přímo v obchodě zadržela ochranka.

 

FOTO: V Pavlovicích se střetl autobus s vozidlem České pošty

úterý, 10. července 2018, 19:13KrimiLiberecko
 

Poblíž Kauflundu v libereckých Pavlovicích v ulici Polní došlo dnes odpoledne ke srážce autobusu s vozidlem České pošty.

 

Přes tisíc různých fuchsií uvidíte v těchto dnech v Liberci

úterý, 10. července 2018, 18:00KulturaLiberecko
 

Nenápadný rodinný dům ve Starých Pavlovicích na první pohled nepřiláká příliš pozornosti, jakmile ovšem zavítáte na jeho zahradu, ocitnete ve směsici tisíců druhů květin a miliónů barev. Zde Jiří Pevný pořádá každoroční výstavu fuchsií.

 

TUL se podílí na kosmickém táboru, v plánu je i přímé spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí

úterý, 10. července 2018, 13:00VzděláníLiberecko
 

Technická univerzita v Liberci hostí ve dnech 14. až 21. července Mezinárodní letní kosmický tábor pro děti a mládež, který nese název Společně do vesmíru.

 

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56SpolečnostLiberecko
 

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu vznikl v noci ze čtvrtka na pátek.

 

FOTO, VIDEO: Na Sychrově vyrostlo ohromné kukuřičné bludiště

pondělí, 9. července 2018, 13:19SpolečnostLiberecko
 

Venku má být hezky a vy vymýšlíte program s dětmi na odpoledne strávené na čerstvém vzduchu? Už nemusíte! Na Sychrově kousek od zámku totiž vyrostlo obří kukuřičné bludiště. Navíc se díky němu děti dozví soustu věcí o přírodě a ekologii.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.