Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Tramvaje budou kvůli opravě kolejí během prázdnin končit na Rybníčku

pondělí, 8. července 2019, 08:47DopravaLiberecko
 

V Liberci se od pondělí prodlouží výluka na tramvajové trati do Lidových sadů, kde je zoologická a botanická zahrada. Tramvaje linek 2 a 3 z Hanychova jezdí kvůli rekonstrukci na trati už od dubna jen na dopravní terminál ve Fügnerově ulici, teď...

 

Smržovské tanky budou vozit lidi, výtěžek půjde libereckému hospicu

pondělí, 8. července 2019, 07:25Liberecko
 

Vždycky vás lákalo vyzkoušet si, jaké to je jet tankem? Nebo po tom touží vaše děti? Takový sen si můžete v červenci vyplnit. A ještě tím podpoříte dobrou věc.

 

S falešnou vstupenkou to nikdo nezkusil, na Hejnických slavnostech byl klid

pondělí, 8. července 2019, 06:01Liberecko
 

Před Hejnickými slavnostmi se řešil velký problém s falešnými vstupenkami, kterými se chtěl zatím neznámý podvodník obohatit. Nakonec si ale nikdo nelajsknul na slavnosti s nepravou vstupenkou přijít.

 

Kde sociální služby pomáhají, Radce pomohly s prací, Toníkovi s chováním

neděle, 7. července 2019, 09:45Liberecko
 

Všichni známe pojem sociální služby. Ale konkrétní příběhy lidí si pod tím asi jen málo kdy představíme. Město Frýdlant se tak rozhodlo přiblížit některé z nich lidem, aby lidé věděli, kde a jak různé služby pomáhají.

 

Liberec zapojil již druhý Mikrotým, ten bude dohlížet na Františkov, Jeřáb a Hanychov

sobota, 6. července 2019, 15:03Liberecko
 

V pořadí již druhý Mikrotým bude bdít nad bezpečností a pořádkem v jednotlivých oblastech města Liberec. Celá situace by se v těchto lokalitách mohla zlepšit díky spolupráci hned několika institucí.

 

I letos můžete zavítat do Pavlovic a vidět stovky druhů fuchsií a dalších rostlin

sobota, 6. července 2019, 13:20Liberecko
 

Jiří Pevný má každoročně svou zahrádku plnou květin. Najdete u něj stovky druhů fuchsií ale také trvalek. Díky tomu je místo oázou klidu, i když se nachází v krajském městě, a také útočištěm nejednoho druhu hmyzu.

 

Policisté vyrazili na stavbu, hledali cizince s nelegálním pobytem a zaměstnáváním

sobota, 6. července 2019, 06:05Liberecko
 

V rámci akce STAVBA se policisté vydali obhlédnout jednu stavbu na okraji Liberce. Cílem bylo zkontrolovat zaměstnávané cizince. Zda jejich práce probíhá dle zákona a zda je v pořádku i jejich pobyt v Česku. A jak se ukázalo, problém jich mělo...

 

Nájezd od Globusu na pětatřicítku směr Praha byl uzavřen, havarovalo zde vozidlo

pátek, 5. července 2019, 22:09KrimiLiberecko
 

Dnešní večerní nehoda uzavřela dočasně nájezd na průtahu Libercem, konkrétně nájezd na silnici první třídy č. 35 ve směru od Globusu na Prahu. Na místě probíhalo vyšetřování.

 

FOTO: Z menšího sběrného místa v Kateřinkách se stala skládka. Město odvezlo čtyřicet kubíků odpadu

pátek, 5. července 2019, 17:19SpolečnostLiberecko
 

V Kateřinské ulici v Liberci je malé sběrné místo. Jenže lidé tam pořádek moc nedodržují a během posledních dní problém eskaloval, když tu vznikla černá skládka. Město ji teď muselo zlikvidovat.

 

Rockový léto na Rock Radiu

pátek, 5. července 2019, 12:45KulturaLiberecko
 

Zdál se Vám loňský způsob léta poněkud nešťastným? Měli jste málo slušného rocku? Na Rock Radiu to vidí stejně. A tak vyhlásili letošní léto rockové.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.