Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Dvě holčiny se rozhodly, že oživí zapomenutá místa. V kostele v Horním Vítkově pořádají fesťák

pátek, 5. července 2019, 10:25KulturaLiberecko
 

Dvě studentky se rozhodly, že by lidé neměli zapomínat na krásné památky ve svém okolí jen proto, že zrovna nezáří novotou, nebo by si zasloužily pořádnou rekonstrukci. Festivalem KUKOKLI chtějí ukázat, že i taková místa stojí za to navštívit a...

 

FOTO: Práce na Schubertově vile se blíží ke konci, brzy se zde otevře komunitní centrum

čtvrtek, 4. července 2019, 17:16Liberecko
 

Schubertova vila, která se nachází v Hrádku nad Nisou ve Václavské ulici je od roku 2016 kulturní památkou. Aby taky ne, budova z roku 1924 je opravdu krásná. Od loňska se celý objekt rekonstruuje, bude tu komunitní centrum.

 

POLITICKÁ KORIDA: Centrum Liberce přecpané auty. Jak řešit dopravu ve městě?

čtvrtek, 4. července 2019, 16:12PolitikaLiberecko
 

Na posledním zastupitelstvu se rozhořela debata ohledně nových parkovišť v centru města. Měla by radnice dalšími parkovacími místy podporovat vjezd aut až do středu Liberce, nebo je lepší zaměřit se na vylepšování městské hromadné dopravy? A...

 

Horní patro pavilonu tropů v ZOO prošlo kompletní rekonstrukcí, uvnitř prší a je tam i vodopád

čtvrtek, 4. července 2019, 14:12SpolečnostLiberecko
 

Jako v tropickém deštném pralese se nyní mohou cítit návštěvníci Zoo Liberec, kteří zavítají do pavilonu tropů. Celé jeho horní patro prošlo modernizací a domov v něm najdou zcela nové vzácné druhy exotického ptactva.

 

U Krajského úřadu kvůli opravám potrubí od poloviny příštího týdne nezaparkujete

čtvrtek, 4. července 2019, 10:36Liberecko
 

Liberecká teplárna se v příštím týdnu vrhne na rekonstrukci zdrojů topné a užitkové vody v samotné budově Krajského úřadu, ale také v jejím okolí. Jak informoval mluvčí kraje Filip Trdla, práce ovlivní i parkování a také vstup do parčíku.

 

Liberecká radnice pozastavila sekání, trávníky jsou suché jako na konci léta. Čeká se na déšť

středa, 3. července 2019, 18:41SpolečnostLiberecko
 

Pouze dosekání na pár místech a pak konec. Radnice v Liberci rozhodla, že se až do odvolání sekat nebude. Důvodem je přetrvávající sucho a také předpověď, která žádný významný déšť nehlásí.

 

Z léta do zimy? Na Jizerce k ránu mrzlo, meteorologové naměřili -2,3 stupně

středa, 3. července 2019, 10:24SpolečnostLibereckoJablonecko
 

Tropické počasí na Liberecku vystřídalo poměrně výrazné ochlazení, teploty k ránu v nižších polohách klesly k deseti stupňům. A v Jizerkách dokonce rtuť teploměru spadla pod nulu, na Jizerce meteorologové naměřili -2,3 stupně Celsia.

 

Rodina hledá pohřešovanou maminku. Nemá u sebe léky, může být dezorientovaná

středa, 3. července 2019, 09:18KrimiLiberecko
 

Na redakci Drbny se obrátila dcera ženy, která v úterý v poledne odešla z domova neznámo kam. Rodina o ni má velký strach, protože je nemocná a nemá u sebe léky.

 

Některé školky v Liberci prodlouží provozní dobu, vyjdou tak vstříc rodičům

středa, 3. července 2019, 07:05Liberecko
 

Některé liberecké školky od nového školního roku prodlouží provozní dobu. To určitě ocení nejeden rodič. U některých školek ale bude prodloužení zpoplatněné.

 

Naboural řidičku v protisměru. Tvrdil, že mu vlétl obrovský hmyz do oka

středa, 3. července 2019, 06:00LibereckoKrimi
 

Hmyz může být někdy velmi otravný. Zvlášť v takové chvíli, kdy se musíme soustředit na úplně jinou věc, která si žádá naší plnou pozornost. Třeba na řízení automobilu. A právě jeden takový otravný hmyzák údajně zapříčil nehodu na Liberecku. Bylo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.