Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Hledač pokladů našel ruské granáty a nábojnice, na místo vyrazili pyrotechnici

středa, 10. dubna 2019, 12:51KrimiLiberecko
 

Pyrotechniky zburcovala zpráva o nálezu válečné munice na Frýdlantsku. Jak se ukázalo, muž s detektorem kovu objevil osmdesát let staré ruské granáty i nábojnice.

 

Novus Raspenava roste, posiluje jak manažerské pozice, tak výrobu

středa, 10. dubna 2019, 10:27ByznysLiberecko
 

Raspenavský NOVUS, člen německé EMCO Group, není žádnou automobilovou montovnou. Jeho výrobky možná denně používáte i vy, jedná se totiž o kancelářskou techniku – skartovačky, sešívačky či řezačky. Novus je ale i největším výrobním závodem...

 

FOTO: Sídliště na Broumovské a Gagarince prokoukla, došlo na kácení i prořezávání

středa, 10. dubna 2019, 07:45Liberecko
 

Jen co odtál sníh, pustilo se město Liberec do zahradnických prací na sídlištích. Během posledních týdnů odvedli pracovníci Technických služeb opravdu kus práce.

 

Havlín dres Tygrů nesundá, podepsal s klubem smlouvu na další rok

středa, 10. dubna 2019, 06:00HokejLiberecko
 

Fanoušci Bílých Tygrů, kteří si oblíbili Tomáše Havlína, se nemusí obávat, že by ho v dalších zápasech neviděli. Hráč se dohodl s vedením klubu a podepsal smlouvu na další rok.

 

Od problémů s bydlením nebo nezaměstnaností vám pomůže Frysko

úterý, 9. dubna 2019, 16:16Liberecko
 

Jde o nový přehled sociálních služeb na Frýdlantsku. Díky portálu Frysko.cz najdou lidé rychle všech pětatřicet organizací, které se v této lokalitě věnují sociálním službám.

 

Veterináři a celníci zajistili na Liberecku téměř pět tisíc vajec, převážel je polský vůz

úterý, 9. dubna 2019, 16:14SpolečnostLiberecko
 

Veterináři ze Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky zadrželi včera velkou zásilku vajec v polském vozidle. Žádné z 4680 vajec totiž nebylo označené a zabalené.

 

Průtah na Chrastavu zablokovala nehoda motorkáře. V koloně se srazil náklaďák s autem

úterý, 9. dubna 2019, 14:40KrimiLiberecko
 

Na průtahu Libercem došlo po čtrnácté hodině k dopravní nehodě. Před tunelem ve směru na Chrastavu se srazila motorka s osobním autem. Za nehodou se tvořila dlouhá kolona. V místech u čerpací stanice Čermák se po třetí hodině navíc srazil náklaďák...

 

I když církev dostala peníze, střechu kostela opravit nemůže, nemá to kdo udělat

úterý, 9. dubna 2019, 13:14Liberecko
 

Církev si podala žádost o dotaci na rekonstrukci střechy libereckého kostela Nalezení svatého Kříže. A uspěla. Radost jim ale dlouho nevydržela. Opravu totiž nemá kdo provést a církev tak musela dotaci odmítnout.

 

Na slavnostní zahájení libereckých ozvěn Febiofestu dorazí i režisér Fero Fenič

úterý, 9. dubna 2019, 12:00KulturaLiberecko
 

Již 11. dubna se v libereckém Kině Varšava začínají promítat vybrané filmy v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu. Na nostalgickou návštěvu i slavnostní uvedení přijede československý režisér, scénárista, a především zakladatel Febiofestu Fero Fenič.

 

Tygří bubeník Honza fanděním žije, má ho i v životopise

úterý, 9. dubna 2019, 10:25HokejLiberecko
 

Co by to bylo za hokej bez fanoušků, to by prostě nešlo. Centrum každých hokejových fanoušků se nachází v kotli a srdcem kotle jsou v Liberci tři bubeníci. Jedním z nich je i Honza Nerv.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.