Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecko

Na průtahu Libercem se srazil osobní automobil s motorkářem, ten utrpěl velmi vážná zranění

úterý, 2. července 2019, 18:30KrimiLiberecko
 

Nehodu s velmi vážným zraněním, ke které došlo dnes odpoledne, vyšetřují liberečtí policisté. Incident se odehrál krátce po jedné hodině odpoledne u sjezdu k Babylonu. Některé informace, které byly nepřesné, byly v článku upraveny.

 

V Jeřmanicích se srazila tři vozidla, dopravu řídili policisté

úterý, 2. července 2019, 17:55KrimiLiberecko
 

Dnes po čtvrté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě na silnici I/35 u Jeřmanic ve směru na Liberec. Dopravu na místě po dobu uzavírky řídili policisté.

 

V Machníně srazil cyklistu a nechal ho ležet bez pomoci na silnici, policisté řidiče vypátrali

úterý, 2. července 2019, 17:23KrimiLiberecko
 

Mnohačetná poranění utrpěl cyklista, kterého v polovině června po setmění v Machníně srazilo auto. Řídil ho čtyřicetiletý Polák, který od nehody ujel a zraněného muže poté objevila projíždějící řidička.

 

Máte lístky na Hejnické slavnosti? Tak pozor, možná jsou falešné. Na Hejnicku totiž řádí podvodník

úterý, 2. července 2019, 09:07SpolečnostLiberecko
 

Do Hejnických slavností zbývá jen pár dnů a vedení města musí řešit nepříjemný problém. Na Hejnicku se totiž začaly objevovat falešné vstupenky a není jich málo! Jsou prodávány za podezřele nízkou cenu a na vedení Hejnic se obrací už stovky lidí,...

 

Chrastaváci by se měli ve Vítkovské ulici dočkat chodníků a dokonce i kanalizace

pondělí, 1. července 2019, 17:26Liberecko
 

Obyvatelé Vítkovské ulice v Chrastavě by se mohli dočkat vybudování chodníků i kanalizace. To vše by navíc měla doplnit kompletní rekonstrukce silnice. Zatím ale není jisté, kdy by k rekonstrukci mohlo dojít.

 

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala liberecká nemocnice

pondělí, 1. července 2019, 14:20ZdravíLiberecko
 

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala dnes Krajská nemocnice Liberec. Největší nemocnice v Libereckém kraji odkoupila od EUC nemocnici za 8,6 milionu korun, což odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení. Areál samotný patří městu Frýdlant a nemocnice...

 

Cestu do práce komplikují řidičům kolony. Ty se tvoří u Jeřmanic, Hodkovic i v Liberci

pondělí, 1. července 2019, 08:17DopravaLiberecko
 

Pondělní ráno. Mnoho řidičů právě míří do práce. Cestu jim ale možná zkomplikují aktuální kolony na silnici první třídy č. 35. Zdržet se můžete hned na několika místech.

 

FOTO: Vystoupila ze stínu slavného manžela. Galerie vystavuje dílo světově uznávané výtvarnice Kolářové

pondělí, 1. července 2019, 07:01KulturaLiberecko
 

Na málo známé koláže a fotografie světově uznávané výtvarnice Běly Kolářové láká Oblastní galerie v Liberci. Podle kurátorky výstavy Marie Klimešové její dílo patří k vrcholům experimentální fotografie.

 

Řidiči pozor, na silnici 35 mezi Libercem a Turnovem čekají další omezení

neděle, 30. června 2019, 17:58DopravaLiberecko
 

Další omezení čekají motoristy na frekventované silnici 35 mezi Libercem a Turnovem. Dopravní značení, které omezovalo provoz už od Liberce, sice v závěru června silničáři odstranili, dnes ale instalují nové. S dopravním omezením od Jeřmanic po...

 

Liberečtí lékaři vyvinuli speciální dlahu, používá se u operací pánve po celém světě

neděle, 30. června 2019, 13:05ZdravíLiberecko
 

Lékaři traumatologicko-ortopedického centra liberecké nemocnice vyvinuli speciální Omega dlahu, která se používá při vážných poraněních pánve. Dlaha již byla použita zhruba u 500 operací, 161 z nich bylo provedeno ve světě. Výhodou této metody...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.