Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město plánuje revitalizaci sídliště ve Vesci

 
středa, 11. července 2018, 11:10

Okolí panelových domů v ulici Jeřmanická by se mohlo radikálně proměnit. V současné době uveřejnilo vedení města na svém webu možné finální podoby a vyzývá obyvatele k vyjádření svého názoru.

Varianty jsou celkem čtyři – A, B, C1 a C2. Radami, nápady a připomínkami mohou občané přispívat na adresu revutalizacejermanicka@magistrat.liberec.cz. „Zatím je míra odezvy bohužel velmi nízká, přesto doufáme, že do konce měsíce získáme více odpovědí,“ uvedla Lucie Sládková, vedoucí odboru ekologie a veřejného prostoru.

Dle magistrátu města Liberec chybí v dané lokalitě například dětské prvky, na místě je pouze starý kolotoč a houpačka. Dle nákresů by se zde nově mohla objevit například trampolína, dětská lanovka, ale také komunitní zahrada nebo fit prvky, které mohou využívat všechny věkové kategorie.

Místní jsou ale k plánovaným změnám skeptičtí. „Obáváme se, že nám zde pouze vykácí stromy. Navíc si tu děti dostatečně vyhrají, hřiště uprostřed panelových domů je umístěné dobře, maminky na své děti ze všech stran dobře vidí. V blízkosti je navíc i další hřiště,“ sdělila Marie Hanušová. Dle jejích slov koluje mezi místními i petice proti zásahu do zdejšího okolí.

Plán revitalizace ovšem souvisí i s plánovaným rozšiřováním parkovacích míst, po kterém místní dlouhodobě volají. Ta by měla vzniknout právě ve vnitrobloku v těsné blízkosti současného hřiště. „Děti by zde byly blízce obklopeny auty. Proto bychom nejen pro ně rádi vybudovali zázemí za panelovými domy, kde je v současné době pouze pískový plácek,“ komentovala Sládková.

K revitalizaci by ovšem mělo dojít až v průběhu příštího roku. „Zatím se musí vypracovat odborná studie s ohledem právě na požadavky místních, a poté je nutné vyčlenit příslušné finance,“ dodala Sládková. Jistá je tak zatím pouze běžná úprava zeleně na podzim tohoto roku. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Na cyklostezce nedaleko Slovanu vznikla nová posilovna pod širým nebem

sobota, 7. července 2018, 10:44

Hodně oblíbená je část cyklostezky kolem Nisy a fotbalového stadionu. Radnice se proto rozhodla kromě stezky nabídnout i další...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • Řidič, který jel v protisměru a způsobil...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • V blízkosti Hamerského jezera hoří

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smart-totalitní společnost. Co všechno o vás řekne váš mobil či fotka na Instagramu

Monitor hned proti vchodu do Galerie NTK v pražské Národní technické knihovně vypadá docela obyčejně. Ve skutečnosti jde o multimediální instalaci, která legálně proskenuje mobilní telefon každého nově příchozího a identifikační údaje v podobě metadat okamžitě zobrazuje právě na obrazovce.

Vláda asi nepodpoří přejmenování mateřské a rodičovské dovolené

Přejmenování mateřské a rodičovské dovolené na mateřskou a rodičovskou péči vláda ANO a ČSSD před zákonodárci zřejmě nepodpoří. K novele zákoníku práce, jak ji navrhla skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Alešem Juchelkou (ANO), by se měl kabinet postavit na úterní schůzi podle podkladů záporně.

Český prezident kolaboruje s cizí mocností, říká znalec Ruska a europoslanec Jaromír Štětina

Dlouholetý novinář, zakladatel nadace Člověk v tísni a od roku 2014 europoslanec Jaromír Štětina plánuje znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Vysvětluje to především tím, že má do stále nedodělanou a nedořešenou práci ve vztahu k Rusku.