Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město plánuje revitalizaci sídliště ve Vesci

 
středa, 11. července 2018, 11:10

Okolí panelových domů v ulici Jeřmanická by se mohlo radikálně proměnit. V současné době uveřejnilo vedení města na svém webu možné finální podoby a vyzývá obyvatele k vyjádření svého názoru.

Varianty jsou celkem čtyři – A, B, C1 a C2. Radami, nápady a připomínkami mohou občané přispívat na adresu revutalizacejermanicka@magistrat.liberec.cz. „Zatím je míra odezvy bohužel velmi nízká, přesto doufáme, že do konce měsíce získáme více odpovědí,“ uvedla Lucie Sládková, vedoucí odboru ekologie a veřejného prostoru.

Dle magistrátu města Liberec chybí v dané lokalitě například dětské prvky, na místě je pouze starý kolotoč a houpačka. Dle nákresů by se zde nově mohla objevit například trampolína, dětská lanovka, ale také komunitní zahrada nebo fit prvky, které mohou využívat všechny věkové kategorie.

Místní jsou ale k plánovaným změnám skeptičtí. „Obáváme se, že nám zde pouze vykácí stromy. Navíc si tu děti dostatečně vyhrají, hřiště uprostřed panelových domů je umístěné dobře, maminky na své děti ze všech stran dobře vidí. V blízkosti je navíc i další hřiště,“ sdělila Marie Hanušová. Dle jejích slov koluje mezi místními i petice proti zásahu do zdejšího okolí.

Plán revitalizace ovšem souvisí i s plánovaným rozšiřováním parkovacích míst, po kterém místní dlouhodobě volají. Ta by měla vzniknout právě ve vnitrobloku v těsné blízkosti současného hřiště. „Děti by zde byly blízce obklopeny auty. Proto bychom nejen pro ně rádi vybudovali zázemí za panelovými domy, kde je v současné době pouze pískový plácek,“ komentovala Sládková.

K revitalizaci by ovšem mělo dojít až v průběhu příštího roku. „Zatím se musí vypracovat odborná studie s ohledem právě na požadavky místních, a poté je nutné vyčlenit příslušné finance,“ dodala Sládková. Jistá je tak zatím pouze běžná úprava zeleně na podzim tohoto roku. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Na cyklostezce nedaleko Slovanu vznikla nová posilovna pod širým nebem

sobota, 7. července 2018, 10:44

Hodně oblíbená je část cyklostezky kolem Nisy a fotbalového stadionu. Radnice se proto rozhodla kromě stezky nabídnout i další...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Spotřeba ryb se loni zvýšila, kapr je stále oblíbený

Spotřeba ryb se loni zvýšila meziročně o 6,3 procenta na 5,4 kg na osobu, uvádí Český statistický úřad. Češi nejen kapry kupují hlavně před Vánoci, loni si ryby koupila v ČR polovina domácností. Kapr je stále nejoblíbenější ryba, uvádí průzkum agentury GfK. Skoro polovina české produkce kaprů se vyváží, uvádí Rybářské sdružení ČR.

Autům bez technické kontroly možná bude hrozit odtah z ulic

Vlastníci silnic a veřejných parkovišť možná dostanou širší práva odstraňovat z nich odstavené automobily. Vláda před zákonodárci podle podkladů zřejmě podpoří návrhu skupiny poslanců ANO, podle kterého by mohli odvézt také vozidla, která nebudou mít déle než půl roku platnou technikou prohlídku. Nyní je možné podle zákona nechat odtáhnout vrak auta pouze v případě, že má silně poškozenou karoserii nebo mu chybí motor.

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.