Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město plánuje revitalizaci sídliště ve Vesci

 
středa, 11. července 2018, 11:10

Okolí panelových domů v ulici Jeřmanická by se mohlo radikálně proměnit. V současné době uveřejnilo vedení města na svém webu možné finální podoby a vyzývá obyvatele k vyjádření svého názoru.

Varianty jsou celkem čtyři – A, B, C1 a C2. Radami, nápady a připomínkami mohou občané přispívat na adresu revutalizacejermanicka@magistrat.liberec.cz. „Zatím je míra odezvy bohužel velmi nízká, přesto doufáme, že do konce měsíce získáme více odpovědí,“ uvedla Lucie Sládková, vedoucí odboru ekologie a veřejného prostoru.

Dle magistrátu města Liberec chybí v dané lokalitě například dětské prvky, na místě je pouze starý kolotoč a houpačka. Dle nákresů by se zde nově mohla objevit například trampolína, dětská lanovka, ale také komunitní zahrada nebo fit prvky, které mohou využívat všechny věkové kategorie.

Místní jsou ale k plánovaným změnám skeptičtí. „Obáváme se, že nám zde pouze vykácí stromy. Navíc si tu děti dostatečně vyhrají, hřiště uprostřed panelových domů je umístěné dobře, maminky na své děti ze všech stran dobře vidí. V blízkosti je navíc i další hřiště,“ sdělila Marie Hanušová. Dle jejích slov koluje mezi místními i petice proti zásahu do zdejšího okolí.

Plán revitalizace ovšem souvisí i s plánovaným rozšiřováním parkovacích míst, po kterém místní dlouhodobě volají. Ta by měla vzniknout právě ve vnitrobloku v těsné blízkosti současného hřiště. „Děti by zde byly blízce obklopeny auty. Proto bychom nejen pro ně rádi vybudovali zázemí za panelovými domy, kde je v současné době pouze pískový plácek,“ komentovala Sládková.

K revitalizaci by ovšem mělo dojít až v průběhu příštího roku. „Zatím se musí vypracovat odborná studie s ohledem právě na požadavky místních, a poté je nutné vyčlenit příslušné finance,“ dodala Sládková. Jistá je tak zatím pouze běžná úprava zeleně na podzim tohoto roku. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Na cyklostezce nedaleko Slovanu vznikla nová posilovna pod širým nebem

sobota, 7. července 2018, 10:44

Hodně oblíbená je část cyklostezky kolem Nisy a fotbalového stadionu. Radnice se proto rozhodla kromě stezky nabídnout i další...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Lidl prodával masné výrobky z Polska, u kterých byl falšovaný podíl masa

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli při kontrole masných výrobků značky Pikok původem z Polska, které prodává řetězec Lidl Česká republika, menší obsah masa, než bylo uváděné.

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Dle informaci NEOVLIVNI.CZ policie navrhne žalobci, aby premiéra Andreje Babiše postavil před soud. Případ Andreje Babiše juniora chce policie vyřešit samostatně.

Nejhorší, co můžete v kampani říkat, jsou vlastní názory, vzpomíná rok po prezidentské volbě Vratislav Kulhánek

Ani více než rok po neúspěšné kandidatuře na úřad prezidenta republiky nelituje pětasedmdesátiletý Vratislav Kulhánek této zkušenosti. Otevřeně ale přiznává, že by do něčeho podobného už nešel. „V tomhle věku bych se měl starat spíš o vnoučata,“ dodává. Jak na prezidentskou volbu vzpomíná a co ho nyní nejvíce zaměstnává? To zjišťovala v rozhovoru Drbna.