Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město plánuje revitalizaci sídliště ve Vesci

 
středa, 11. července 2018, 11:10

Okolí panelových domů v ulici Jeřmanická by se mohlo radikálně proměnit. V současné době uveřejnilo vedení města na svém webu možné finální podoby a vyzývá obyvatele k vyjádření svého názoru.

Varianty jsou celkem čtyři – A, B, C1 a C2. Radami, nápady a připomínkami mohou občané přispívat na adresu revutalizacejermanicka@magistrat.liberec.cz. „Zatím je míra odezvy bohužel velmi nízká, přesto doufáme, že do konce měsíce získáme více odpovědí,“ uvedla Lucie Sládková, vedoucí odboru ekologie a veřejného prostoru.

Dle magistrátu města Liberec chybí v dané lokalitě například dětské prvky, na místě je pouze starý kolotoč a houpačka. Dle nákresů by se zde nově mohla objevit například trampolína, dětská lanovka, ale také komunitní zahrada nebo fit prvky, které mohou využívat všechny věkové kategorie.

Místní jsou ale k plánovaným změnám skeptičtí. „Obáváme se, že nám zde pouze vykácí stromy. Navíc si tu děti dostatečně vyhrají, hřiště uprostřed panelových domů je umístěné dobře, maminky na své děti ze všech stran dobře vidí. V blízkosti je navíc i další hřiště,“ sdělila Marie Hanušová. Dle jejích slov koluje mezi místními i petice proti zásahu do zdejšího okolí.

Plán revitalizace ovšem souvisí i s plánovaným rozšiřováním parkovacích míst, po kterém místní dlouhodobě volají. Ta by měla vzniknout právě ve vnitrobloku v těsné blízkosti současného hřiště. „Děti by zde byly blízce obklopeny auty. Proto bychom nejen pro ně rádi vybudovali zázemí za panelovými domy, kde je v současné době pouze pískový plácek,“ komentovala Sládková.

K revitalizaci by ovšem mělo dojít až v průběhu příštího roku. „Zatím se musí vypracovat odborná studie s ohledem právě na požadavky místních, a poté je nutné vyčlenit příslušné finance,“ dodala Sládková. Jistá je tak zatím pouze běžná úprava zeleně na podzim tohoto roku. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Na cyklostezce nedaleko Slovanu vznikla nová posilovna pod širým nebem

sobota, 7. července 2018, 10:44

Hodně oblíbená je část cyklostezky kolem Nisy a fotbalového stadionu. Radnice se proto rozhodla kromě stezky nabídnout i další...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Vichřice na Liberecku: vlak narazil do...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Mrhalu jsou miliony škeblí. Kvůli vypuštění rybníku ale umírají, snaží se je zachránit dobrovolníci

Známý jihočeský rybník Mrhal v Jivně potřebuje opravit hráz. Po šedesáti letech se tak také stane, a proto se rybník vypouští. Nikdo ale nečekal, že několik metrů od břehu jsou velké kolonie vzácných škeblí. Ty teď na vypuštěné ploše umírají. Zachránit se je snaží jen několik málo dobrovolníků.

TRANSPARENCY: Nejtransparentněji kampaň vedli Piráti, Zelení, STAN a TOP 09

Nejtransparentněji vedli kampaň k říjnovým senátním a komunálním volbám Piráti, Zelení, Starostové a TOP 09. Vyplývá to z hodnocení, které zveřejnila protikorupční organizace Transparency International (TI). V případě komunálních voleb podle ní poskytly minimum informací o financování kampaně velké parlamentní strany. V senátních volbách v hodnocení nejhůře dopadl bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD).

Doporučuji zdrženlivost. Nerad bych zlobil a obrátil se na správce vašich daní, vyhrožuje kandidát SPD redakci

Práce novináře je někdy složitější, než by se mohlo zdát. To se potvrzuje i před říjnovými komunálními a senátními volbami. Redakce Drbny konfrontovala minulý týden kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že by mohla jeho habilitační práce obsahovat závažné nedostatky. Místo vyvrácení informace se redakce dočkala dopisu, který doporučuje před volbami jeho práci nezkoumat.