Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký kraj může využívat Ještěd k propagaci

 
středa, 11. července 2018, 16:00

Licenční smlouvu na následujících pět let uzavře Liberecký kraj s dědici autorských práv. Za možnost využívat vyobrazení Televizního vysílače a hotelu Ještěd zaplatí 100 tisíc korun.

Ještěd je s Libercem neodmyslitelně spjatý. Využívat tento symbol například v reklamě nebo jako logo ovšem není snadné. K užívání je nutná licence udělená dědici architekta Karla Hubáčka, který je autorem této dominanty.

Liberecký kraj proto uzavřel smlouvu na následujících pět let. Po tuto dobu může Ještěd využívat, a to jak na kresbách, tak i v podobě grafii, fotografie nebo malby. Jsem rád, že se nám podařilo s vlastníky autorských práv tuto víceletou smlouvu domluvit,“ sdělil hejtman Libereckého kraje Martin Půta

Jednotná smlouva tak nahradí celou řadu licencí, které musely být v minulosti vyřizovány kvůli každému použití Ještědu jednotlivě. „Aktuálně se využití tohoto díla týká například plakátu na Oslavy Ještědu, které proběhnou v polovině září,“ uvedla Květa Vinklátová, členka rady kraje. 

Ačkoli dle slov hejtama kraje probíhalo jednání s dědici i v minulosti bez problémů, některé firmy takové štěstí neměly. Ty dokonce čelily i žalobám ze strany vlastníků autorských práv za nelegální využívání podoby tohoto místa. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto jested.cz
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. července 2018, 8:30

Řidička srazila motorkáře, ten s těžkým zraněním leží v nemocnici

středa, 11. července 2018, 11:24

Nehoda osobního automobilu s motorkářem si vyžádala zranění. Včera ve večerních hodinách došlo k nehodě na rychlostní silnici...

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.