Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký kraj může využívat Ještěd k propagaci

 
středa, 11. července 2018, 16:00

Licenční smlouvu na následujících pět let uzavře Liberecký kraj s dědici autorských práv. Za možnost využívat vyobrazení Televizního vysílače a hotelu Ještěd zaplatí 100 tisíc korun.

Ještěd je s Libercem neodmyslitelně spjatý. Využívat tento symbol například v reklamě nebo jako logo ovšem není snadné. K užívání je nutná licence udělená dědici architekta Karla Hubáčka, který je autorem této dominanty.

Liberecký kraj proto uzavřel smlouvu na následujících pět let. Po tuto dobu může Ještěd využívat, a to jak na kresbách, tak i v podobě grafii, fotografie nebo malby. Jsem rád, že se nám podařilo s vlastníky autorských práv tuto víceletou smlouvu domluvit,“ sdělil hejtman Libereckého kraje Martin Půta

Jednotná smlouva tak nahradí celou řadu licencí, které musely být v minulosti vyřizovány kvůli každému použití Ještědu jednotlivě. „Aktuálně se využití tohoto díla týká například plakátu na Oslavy Ještědu, které proběhnou v polovině září,“ uvedla Květa Vinklátová, členka rady kraje. 

Ačkoli dle slov hejtama kraje probíhalo jednání s dědici i v minulosti bez problémů, některé firmy takové štěstí neměly. Ty dokonce čelily i žalobám ze strany vlastníků autorských práv za nelegální využívání podoby tohoto místa. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto jested.cz
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. července 2018, 8:30

Řidička srazila motorkáře, ten s těžkým zraněním leží v nemocnici

středa, 11. července 2018, 11:24

Nehoda osobního automobilu s motorkářem si vyžádala zranění. Včera ve večerních hodinách došlo k nehodě na rychlostní silnici...

FOTO: U Bohdánkova se objevily kruhy v obilí

pondělí, 9. července 2018, 13:56

Zatím neznámý autor vytvořil kruhový obrazec v poli u obce Bohdánkov nedaleko Hodkovic nad Mohelkou. Agrosymbol neznámého původu...

Na Frýdlantsko nejezdí vlaky. Opravuje se nadjezd, lidi vozí náhradní...

pondělí, 9. července 2018, 09:23

Až do konce července nebudou jezdit na Frýdlantsko vlaky. Důvodem je oprava železničního nadjezdu v Krásné Studánce a také na...

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo dopravy: S Taxify neplánujeme memorandum ani soudy, vše vyřeší novela zákona

Na trhu taxislužeb a osobní přepravy platformami tzv. sdílené ekonomiky je v posledních měsících živo prakticky neustále. A ještě nějaký pátek určitě bude. Poté, co vláda Andreje Babiše podepsala se společností Uber a hlavním městem Prahou memorandum o sdílení dat a dodržování zákona, zainteresovaní čím dál více upínají své zraky na společnost Taxify.

Pozor na zvěř na silnicích. Počet nehod roste

Pravděpodobnost střetu se zvěří se zvyšuje večer mezi 20 hodinou a půlnocí a dále mezi 5 až 9 hodinou ráno. Nejvyšší výskyt můžeme očekávat na delších rovných, neoplocených úsecích silnic vyšších tříd vedoucích lesem. Vhodná kombinace technických opatření a dopravního značení může pomoci.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.